Polityka

Bytomski Sport będzie dalej istnieć! [NA ŻYWO]

Radni zmienili swoją decyzję w sprawie likwidacji spółki Bytomski Sport. Miejskie przedsiębiorstwo będzie dalej istnieć. Trwa sesja Rady Miejskiej w tej sprawie. Obecnie rajcowie dyskutują o wysokości wsparcia finansowego na działalność Bytomskiego Sportu. Transmitujemy obrady na żywo.

Reklama
Zobacz też:
Discuss this article in the forums (52 replies).

myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #177031 2018/01/29 18:46
Wg. Franza nie jest klubem miejskim, ale to im nie przeszkadza cyckać kasę miejska na kolejne miliony, co dają pozostali udziałowcy oprócz dopominania się o pieniądze?
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #177027 2018/01/29 15:56
Wiem jaki procent akcji posiada gmina i moim zdaniem już te 12% uprawnia do stwierdzenia, że to klub miejski. Zresztą wartość tych akcji to tylko 2 mln zł. Wystarczyłoby, żeby spółka wyemitowała dodatkową serię akcji, a gmina, czy któraś z jego spółek by je objęło i miasto miałoby już pakiet większościowy. Nie trzeba by było tworzyć dodatkowych spółek, cudować z licencją, a spółka zostałaby dokapitalizowana dodatkowymi środkami.

Tylko po co? Lepiej jest powołać jak najwięcej różnych podmiotów, żeby działalność klubu była jak mniej przejrzysta, a jak najwięcej stanowisk było do obsadzenia; towarzystwo, spółka z o.o., spółka akcyjna, jedna fundacja, druga fundacja... Co z tego, że gmina ma 100% udziałów w Bytomskim Sporcie, skoro w dalszym ciągu działalność Polonii jest daleka od transparentności, a prezes spółki nie wie co się dzieje w Fundacji Bytomski Sport?
Franz Avatar
Franz odpowiedział w temacie: #177024 2018/01/29 12:05
W KS Polonia Bytom S.A. miasto w sumie ze udziałowcami ma pakiet mniejszościowy 47% (sam gmina Bytom 12%), wobec powyższego Polonia Bytom S.A. nie jest klubem miejskim. Właśnie takie macie informacje, zamiast zapytać u źródła to piszecie swoje domysły.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #177007 2018/01/27 20:28
Polonia jest klubem miejskim bodaj od 2012 roku, gdy miasto objęło akcje spółki KS Polonia Bytom S.A.
Franz Avatar
Franz odpowiedział w temacie: #177004 2018/01/27 19:36
71hanysek całość w temacie. Oczywiście Polonia Bytom Bytom była wcześniej i będzie. Pytanie w jaki stanie i na jakim obiekcie. Żeby dalej nie bić piany, największym sukcesem Polonii jest to że w chwili obecnej POLONIA BYTOM jest KLUBEM MIEJSKIM. Do tego statusu, klub i jego działacze dążyli przez wiele, wiele lat. A, co się wiąże ze statusem klubu miejskiego nie trzeba tłumaczyć.Teraz kibice i sympatycy Polonii nie powinni nigdy się zgodzić, żeby się kiedykolwiek to zmieniło. W sprawie kontenerów piszę w innym wątku. Z wielu korzyści z "bycia" miejskim klubem jest przede wszystkim transparentność finansów, co winno już w końcu ukrócić wieczne podejrzenia. Tyle pozdrawiam.

Reklama
Promocja noworoczna