Polityka

Referendum w Bytomiu - co, gdzie, kiedy?

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Informujemy ile osób musi wziąć w nim udział, aby było ważne, gdzie głosować i jak zachowywać się w sobotę.

Niedzielne głosowanie będzie odbywać się w godzinach od 7:00 do 21:00 w 79 lokalach wyborczych na terenie całego miasta. 10 z nich to lokale odrębne, zlokalizowane w domach pomocy, szpitalach i areszcie śledczym. Dokładną listę obwodowych komisji można znaleźć pod tym linkiem.

Reklama

Udział w referendum będzie mogło wziąć ok. 124 tysięcy uprawnionych do głosowania. Żeby wynik referendum był ważny, swój głos do urny musi wrzucić co najmniej 26 177 z tych osób. Wystarczy, że frekwencja będzie za niska o jednego wyborcę i referendum zostanie uznane za nieważne.

W nocy z piątku na sobotę o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę o 21:00. W tym czasie nie można agitować, ani prowadzić kampanii referendalnej. Za naruszenie ciszy grozi kara w wysokości od 20 zł do nawet 5 tys. zł.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #175544 2017/12/02 00:08
Bez sensu ... mieszkam w centrum, meldunek mam na Strzelców i komisja aż na Szymały, Dżizas w jakim my żyjemy zadupiu że nie ma systemu komputerowego do zweryfikowania wyborcy - teraz mój udział stoi pod znakiem zapytania bo nie chce mi się dymać w niedzielę aż na Sójcze...

Reklama
Promocja noworoczna