Polecamy

Silesia2030: Jakie wyzwania stoją przed Śląskiem?

W poniedziałek, 25 listopada, w Bibliotece Śląskiej przy Placu Europy 1 w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia 2030. Uczestnicy będą dyskutować na temat strategii rozwoju naszego regionu.

- Śląsk to przemysłowe serce Polski, które od zawsze nadawało ton rozwojowi gospodarczemu kraju. Rany, które zadała naszemu regionowi restrukturyzacja przemysłu ciężkiego są już dzisiaj zaleczone, a region na nowo odbudowuje swój potencjał przemysłowy i gospodarczy - mówi Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego i inicjator konferencji. - Przemiany, które spotkały nasz region 20-30 lat temu pozwoliły by dziś gospodarka Śląska była nowoczesna, innowacyjna i by pozwalała patrzeć na przyszłość regionu z optymizmem. Silesia 2030 to nie tylko nazwa dzisiejszej konferencji, ale wyzwanie dla nas wszystkich tutaj zebranych, by wspólnie rozmawiać, tworzyć i realizować spójną strategię rozwoju dla naszej małej ojczyzny. Program dla Śląska pokazał, że warto stawiać na kompleksowe i przekrojowe programy rozwojowe. Tylko w ten sposób zadbamy o odpowiedni poziom jakości życia i siłę gospodarczą Śląska - dodaje.

Gospodarzem spotkania jest Grzegorz Tobiszowski, a moderatorem Dawid Wowra. Natomiast wśród prelegentów pierwszego panelu zobaczymy: Janusza Gajowieckiego, Agnieszkę Kozłowską-Korbicz, Tomasza Zjawionego oraz Krystiana Ortyla. Z kolei w drugim panelu dyskutować będą: Marek Wesoły, Rafał Kolano, Grzegorz Matusiak i Robert Marzec.

Program konferencji

9:00 - Rejestracja
9:30 - Otwarcie Konferencji
9:40 - Prezentacja ECR
10:00 - Grzegorz Tobiszowski - SILESIA 2030
10:10 - Rozpoczęcie Panel I
11:15 - Przerwa / Kawa o Herbata
11:40 - Przerwa / Networking
11:55 - Rozpoczęcie Panel II
13:00 - Zakończenie konferencji

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Materiały partnera

Zobacz też:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.