Polecamy

Czy szczotka prostująca jest bezpieczna?

Masz wrażenie, że Twoje lekko pofalowane włosy nie prezentują się zbyt dobrze, ale nie chcesz zbyt często sięgać po prostownicę? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup szczotki prostującej, która pozwala na wygładzenie pasm bez potrzeby narażania ich na działanie wysokiej temperatury przez długi czas. Czy rzeczywiście tego typu sprzęt jest bezpieczny dla włosów?

Czym jest szczotka prostująca?

Szczotka prostująca to urządzenie, które swoim wyglądem przypomina zwykłe akcesorium do czesania. Większość modeli wymaga podłączenia do prądu, choć są też takie zasilane akumulatorowo. Tego typu sprzęty nagrzewają się do określonej temperatury, używa się ich tak samo, jak tradycyjnych szczotek. Oznacza to, że wystarczy się uczesać, aby wygładzić pasma (działanie wysokiej temperatury).

Czy warto kupić szczotkę prostującą?

Szczotka prostująca jest odpowiednią propozycją dla kobiet, którym zależy na uzyskaniu naturalnego efektu. Nie wygładzi ona włosów tak mocno, jak prostownica i trzeba to mieć na uwadze. Niemniej jednak takie urządzenie często uznaje się za bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Wynika to głównie z tego, że podczas szczotkowania pasma nie mają bezpośredniego kontaktu z wysoką temperaturą, a więc nie nagrzewają się zbyt mocno. Nie trzeba się obawiać, że szczotka prostująca doprowadzi do nadmiernego przesuszenia włosów czy nawet uszkodzenia ich struktury, co nierzadko zdarza się przy codziennym używaniu niewłaściwie dobranej prostownicy. Z tego względu intensywne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych mogą okazać się niepotrzebne (często są one stosunkowo dużym wydatkiem).

Należy podkreślić, że czesząc się przy pomocy szczotki prostującej nie jesteśmy w tak dużym stopniu narażeni na poparzenie dłoni, szyi czy skóry głowy. A to dlatego, że sama obudowa nie nagrzewa się zbyt mocno. Poza tym na pasmach nie są widoczne charakterystyczne odkształcenia, co może się zdarzyć podczas używania prostownicy, gdy zbyt długo przytrzymamy płytki w jednym miejscu.

Czy szczotka prostująca na pewno jest bezpieczna?

Szczotka prostująca jest polecana do codziennego układania fryzury, aby zapanować nad niesfornymi, lekko podkręconymi pasmami. Sprzęt nie powinien przyczynić się do przypalenia końcówek czy przesuszenia włosów, zwłaszcza jeśli zadbamy o ich odpowiednie nawilżenie (wystarczy systematycznie stosować różnego rodzaju odżywki, maski itp.).

Aby być zadowolonym z zakupu należy znaleźć urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym artykule znajduje się wyjaśnienie, czym wyróżnia się dobra szczotka prostująca włosy. To ranking, w którym zostały opisane ciekawe sprzęty, uwzględniono również ich najważniejsze zalety i wady. Ponieważ wytypowano je na podstawie analizy opinii konsumentów, można mieć pewność, że to sprawdzone urządzenia.

Materiały partnera

Zobacz też:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.