Polecamy

Jak wypożyczyć samochód na lotnisku w Katowicach - instrukcja krok po kroku

Katowice to miasto będące ważnym ośrodkiem na turystycznej i biznesowej mapie kraju. Port lotniczy cieszy się rosnącym powodzeniem i obsługuje coraz większą liczbę pasażerów. Wypożyczenie samochodu to wygodna alternatywa dla transportu miejskiego.

Jak wynająć auto?

Oferty wypożyczalni są atrakcyjne, jednak chcąc wynająć auto niedrogo i bezpiecznie, warto wybrać firmę, która nie pobiera kaucji i nie ma limitu kilometrów, które mogą znacznie podnieść cenę wynajmu. Cały koszt znany jest wówczas już w momencie rezerwacji. Aby jej dokonać, wystarczy wypełnić on-line formularz dostępny na stronie carfree.pl. Zajmuje to tylko chwilę i nie jest skomplikowane. Auto zostanie podstawione na teren portu lotniczego w wyznaczonym czasie i bez dodatkowej opłaty. Rezerwując samochód, można złożyć zamówienie na doposażenie go w fotelik dziecięcy czy GPS.

Formalności przy wynajmie

Większość wypożyczalni wymaga od klientów ukończenia 21 lat i okazania dowodu osobistego lub paszportu. Drugim dokumentem, wymaganym przy odbiorze samochodu, jest prawo jazdy. Warunkiem może być posiadanie tego dokumentu od minimum 1 roku. Zanim odbierzemy kluczyki, spisywany jest protokół odbioru auta. Należy zwrócić uwagę na stan pojazdu i zgłosić wszelkie uwagi. Następnie podpisywana jest umowa. Niektóre wypożyczalnie żądają zabezpieczenia kaucji na karcie kredytowej, należy więc się na taką okoliczność przygotować. Każdy wyjazd zagraniczny musi zostać zgłoszony w wypożyczalni i otrzymać aprobatę wypożyczalni.

Płatność za wynajem samochodu

Wypożyczalnie mają różne sposoby rozliczania wynajmu. W Carfree.pl rezerwację opłaca się za pomocą portalu Przelewy 24, przelewu tradycyjnego lub płatności kartą przy odbiorze samochodu. Umowa określa warunki wynajmu i ewentualne dopłaty. Przy zwrocie auta spisywany jest protokół zwrotu – jeżeli auto będzie uszkodzone, brudne lub z niższym stanem paliwa od początkowego, należy liczyć się z koniecznością dopłaty. Zanim więc oddamy samochód, wysprzątajmy go i zatankujmy do pełna.

jak szybko wynajac samochod na lotnisku w Katowicach

Osoby zainteresowane wynajęciem auta zainteresuje artykuł: „Czy wypożyczalnie samochodów mogą rozwiązać problemy komunikacyjne Szczecina?”.

Materiały partnera

Zobacz też:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.