Podsumowanie, gdzie grają piłkarze wypożyczeni z Polonii Bytom. A grają po całej Polsce

Sezon 2024/2025 rozpoczął się już na dobre, zarówno na szczeblu centralnym, jak i wojewódzkim. Z tej okazji sprawdźmy, w jakich klubach grają piłkarze wypożyczeni z bytomskiej Polonii

Polonia wypozyczenia prof

Dawid Krzemień, Daniel Zieliński, Łukasz Piontek - Pniówek Pawłowice Śląskie (Betclic III liga, grupa III)

Pniówek na ten moment zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. Co prawda na inaugurację przegrali we Wrocławiu ze Ślęzą 0:2, ale w drugiej serii gier zrewanżowali się na Odrze Bytom Odrzański, pokonując ją 2:1 po golach Dawida Weisa i Kamila Hermana w 90. minucie gry.

W pierwszej kolejce 70. minut zagrał Dawid Krzemień, wychodząc w pierwszym składzie. Od początku wybiegł również na boisko w meczu z Odrą, jednak zszedł już w 51. minucie gry. Łukasz Piontek nie znalazł się ani razu w kadrze meczowej, natomiast Daniel Zieliński zagrał w spotkaniu Okręgowego Pucharu Polski Podokręgu Tychy, w którym pawłowiczanie roznieśli 9:0 LKS Studzienice. Zieliński zagrał 90 minut i strzelił gola.

Dawid Krzemień - 2 mecze w lidze/0 goli

Daniel Zieliński - 0/0

Łukasz Piontek - 0/0

Kamil Hajduk - Pogoń-Sokół Lubaczów (Betclic III liga, grupa IV)

Tyle samo oczek ma po 2 seriach gier lubaczowski Pogoń-Sokół. Dało im to jednak pozycję wyżej, bo na ten moment zajmują 9. pozycję. Najpierw przegrali u siebie 1:3 z Podhalem Nowy Targ po honorowym golu Oskara Majdy, by następnie pokonać na swoim terenie 2:1 Wiślan Skawina (trafienia Grzegorza Gawlego i Kamila Rębisza). Z Góralami Hajduk zagrał 90 minut, ale trener nie dał mu już szansy w drugim spotkaniu, sadzając go na ławce rezerwowych.

Kamil Hajduk - 2/0

Paweł Zagórski, Mateusz Ankiewicz - Drama Zbrosławice (IV liga, grupa śląska)

Drama jest już po trzech kolejkach i zajmuje obecnie przedostatnie, 19. miejsce z zaledwie 1 punktem wywalczonym w 1. kolejce u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. W tamtym spotkaniu cały mecz w drużynie Dramy rozegrał bramkarz Paweł Zagórski.

W drugiej serii gier po dramatycznym starciu zbrosławiczanie polegli na wyjeździe 2:3 w rywalizacji z Rozwojem Katowice. Ponownie na bramce stał Zagórski, a w 81. minucie na placu gry pojawił się Mateusz Ankiewicz.

Katowickie kluby nie są w tym sezonie łagodne dla Dramy, bo w 3. kolejce ulegli u siebie 1:2 Sparcie Katowice. Tym razem na ławce odpoczywał Zagórski, natomiast od pierwszej do ostatniej minuty szansę dostał Ankiewicz.

Paweł Zagórski - 2/0

Mateusz Ankiewicz - 2/0

Bartosz Maśnica - LZS Piotrówka (IV liga, grupa opolska)

Po dwóch kolejkach jest grupa opolska IV ligi, w której LZS Piotrówka zajmuje 12. miejsce ex aequo z Victorią Chróścice. Oba kluby mają na koncie 1 punkt, LZS uzyskał go w zremisowanym u siebie 2:2 meczu 2. kolejki z Piastem Strzelce Opolskie. Wcześniej jednak polegli 1:4 w Starościnie z tamtejszym LZS. W obu meczach w pierwszym składzie wybiegł Bartosz Maśnica, zdolny i ambitny 19-letni obrońca, który w ostatnim meczu strzelił nawet drugiego gola.