Maciej Bartków

Maciej Bartków: Choroba „niepamięci”


Jest źle, a będzie jeszcze gorzej – powtarzają jak mantrę politycy tzw. Totalnej Opozycji spod znaku Platformy Obywatelskiej i zaprzyjaźnionych z nią mediów. Obok stałych zarzutów o łamanie Konstytucji, braku demokracji, kolejnym zamachu na wolność, swobody i prawa obywatelskie doszedł ostatnio jeszcze jeden. Zarzut finansowego niszczenia samorządów.

Reklama

Przyznam, iż gdy po raz pierwszy o tym usłyszałem z ust jednego z liderów Totalnej Opozycji, na myśl przyszedł mi cytat z kultowego „Misia” niezapomnianego Stanisława Barei. „Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział” pomyślałem, patrząc na zaciętą twarz „Scheta”, stojącego w otoczeniu partyjnych towarzyszy, który to obrazek, jako żywo, nasuwał skojarzenie z finałem „Folwarku Zwierzęcego”. Działacze Platformy Obywatelskiej ogłosili, iż w wyniku obniżenia podatków Polakom, zawalą się budżetu samorządów, miasta zbankrutują, a słońce zgaśnie. W krytyce prospołecznych działań Prawa i Sprawiedliwości, Platformę Obywatelską wsparł Związek Miast Polskich, upolityczniona struktura związana ściśle z opozycją. „Obniżanie podatków jest niezgodne z konstytucją, bo drastycznie osłabi lokalne budżety” – stwierdził przedstawiciel ZMP Marek Wójcik. – „To nasze pieniądze!” – powiedział Wójcik o pieniądzach polskich podatników!

Niestety w narrację Totalnej Opozycji wpisał się zupełnie niepotrzebnie także prezydent Bytomia, który w wywiadzie, jakiego udzielił lokalnemu tygodnikowi powiedział, iż Bytom może stracić około 25-30 milionów złotych. I, że są na to stosowne wyliczenia. Oczywiście jako radny złożyłem w tej sprawie interpelację, z prośbą o przekazanie owych wyliczeń. Już dzisiaj jednak mogę założyć, iż żadne, przeprowadzone przez miejskie służby wyliczenia nie istnieją, a swoje przekonanie prezydent opiera wyłącznie na mniemaniach Związku Miast Polskich. Tego, który uważa, że nasze pieniądze naszymi pieniędzmi nie są. Notabene wiarygodność wyliczeń i samego Związku spada do zera, gdy uświadomimy sobie, iż na jego czele stoi Zygmunt Frankiewicz – kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu. Trudno zatem, aby taka osoba wykazywała się obiektywnym podejściem do faktów, tym bardziej gdy te są pozytywne dla PiS, a niewygodne dla jego ugrupowania. Bardzo łatwo wykazać można to na przykładzie Bytomia.

Czytaj dalej:

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (39 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #186720 2019/10/05 22:11
W jakim sensie prowadzą go od lat ?
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #186717 2019/10/05 20:01
no właśnie sam się zastanawiam - zaczną w końcu pracować czy jak?
hanysek ich wkręcił do tego tematu nie ja...
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #186714 2019/10/05 19:35
Nauczyciele i strajk włoski?
A to oni nie prowadzą go od kilkunastu lat?
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #186711 2019/10/05 17:37

myszaty napisał: życie generalnie nie jest ani proste ani łatwe - każdy ma swój krzyż więc takie teksty mnie kompletnie nie ruszają.
A przypominam że budżetówka nie zarabia....jest tylko wtórnym płatnikie podatków.

To po kiego grzyba wyskakujesz z budżetówka i z ich przywilejami ?
Przypominam,że bez budżetówki nie da się żyć.I żeby ci chcieli dobrze pracować to muszą dobrze zarobić.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #186709 2019/10/05 16:36
życie generalnie nie jest ani proste ani łatwe - każdy ma swój krzyż więc takie teksty mnie kompletnie nie ruszają.
A przypominam że budżetówka nie zarabia....jest tylko wtórnym płatnikie podatków.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.