Robert Rabus

Robert Rabus: Od Nowa


Dziś nieco inny, acz także istotny temat. Zważywszy na to, że dochodzą mnie słuchy, iż pracownicy odpowiedzialni za czystość w Bytomiu, lepiej by wykonywali swe czynności, gdyby nie musieli odpowiadać i konstruować rożnych pism, toteż pominę ów temat chwilowym milczeniem, życząc tym samym prawdziwie owocnej pracy na kanwie oczyszczania Bytomia.

Reklama

Teraz, pokrótce, przedstawię swój punkt widzenia dot. rewitalizacji Bytomia. Otóż, jak pokazują fakty, nowe Władze Bytomia pozbywają się 100 mln z tytułu odnowy naszego Miasta. Przede wszystkim związane jest to z odstąpieniem od realizacji projektów dotyczących Bobrka i Kolei Wąskotorowej. Dlaczego tak postąpiono? Tłumaczono to tzw. kwestiami środowiskowi. Podnoszono także, że za takie pieniądze już nikt nie zrealizuje projektu. Ok, rozumiem to, jednak jest możliwość zwiększenia dofinansowania projektów, o czym mówiła p. Izabela Domogała, członkini Zarządu Województwa Śląskiego. W tym miejscu mała dygresja. Pani Domogała była „Motorem Napędowym” procesu rewitalizacji w Bytomiu. Sama zresztą pisała o tym, że serce się kroi, że Bytom rezygnuje z tych pieniędzy. Pani Domogała, w moim odczuciu, za swój wkład w rozwój naszego Miasta oraz merytoryczną wiedzę i działanie, została doceniona otrzymując tak znaczącą funkcję w woj. sląskim. Dziwi tym bardziej fakt, że obecne Władze podważają prace wspomnianej Pani, mówiąc o źle przygotowanych projektach. Czy może chodzi o inne projekty? Chcąc nieco ratować temat, obecnie Rządzący Bytomiem, mówią o możliwości „przywrócenia” utraconych pieniędzy. Ja jednak w to nie wierzę: te pieniądze już mieliśmy i zostały oddane i przypuszczam, że już do Bytomia nie wrócą... niestety.

Wracając do tekstu zasadniczego, nowe Władze Bytomia przeprowadziły konsultacje z częścią Mieszkańców Bobrka, którzy opowiedzieli się za ich przeniesieniem w do innych części Miasta. Co jednak z tymi, którzy chcą dalej mieszkać w swojej ukochanej, i niegdyś urokliwej dzielnicy? Pragnę nadmienić, iż rewitalizacja nie dotyczyła tylko substancji mieszkaniowej, ale także np. placów zabaw. Dlaczego nowej Władzy zabrakło chęci i dobrej woli, aby przywrócić dawną świetność Bobrkowi? Czy chodzi tu tylko o zwykłą zemstę na poprzednikach? Obym nie!

Bobrek miał być drugim Nikiszowcem, pokazując możliwość rozwoju i twórczych działań. Teraz może stać się symbolem straconej szansy... ale tu też chciałbym się mylić.

robert rabus malyRobert Rabus
Radny kadencji: 2018 - 2023
Prywatnie: Moje zainteresowania dotyczą szeroko rozumianego rozwoju osobowości, podróży oraz polityki.
Moja praca zawodowa, jak i pasja, to pomoc młodzieży znajdującej się w ciężkim położeniu.
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać, to zapraszam do kontaktu:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr tel.: 322815276

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (7 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #185652 2019/08/02 22:10
Bartyla musiał by być geniuszem nieudolności, gdyby tej kasy nie pozyskał, skoro miał na to kilka lat i w dodatku była zarezerwowana dla Bytomia. Był bliski uzyskania tego tytułu, gdy prawie rok spóźniono się z oddaniem kompletnego programu rewitalizacji, ale tym razem jakimś cudem się wyrobił. Niestety GPR jako całość jest równie chaotyczny, co sam Bartyla, bo zamiast skupić się na jednym obszarze i kompleksowo go zrewitalizować, to porozrzucano projekty po całym mieście i po wydaniu tych 400 mln zł nie będzie ich zbytnio widać.
parysz Avatar
parysz odpowiedział w temacie: #185645 2019/08/02 21:27
Niestety wiarygodność autora ze względu na bliskość z bartylą jest raczej znikoma, niemniej jednak trochę RR ma racji.

Dziś nie ma osoby w Bytomiu a na pewno jest nie widać, która merytorycznie mogłaby się wypowiedzieć na temat rewitalizacji Bytomia.
Bieda jak nie wiedział tak nadal nie wie za dużo w tym temacie.

Fakty niestety przemawiają za bartylowcami:
- Bisowcy pozyskali kasę chyba na wszystkie projekty a biedni wołosze je oddali, już 100 mln jak pisze Rabuś.
- część zadań bisiowcy już zakończyli albo uruchomili np.centrum społeczne na Miarki, Żabie Doły, becek,czy rewitalizacją Rozbark albo pałac w miechowicach. Wołosz na razie ZERO.

A co mnie wkurza najbardziej, to jak słyszę że:

1. miejskie rudery nadal będą ruderami bo Wołosz kasę z rewitalizacji chce dać prywatnym, wspólnotom które mogą korzystać i korzystają z kasy np. wfos

2. Pozbawili rewitalizacji budynków z Bobrka bo śmierdzi od wysypiska a chcę rewitalizować tam podwórka i wypuszczać ludzi na ten smród. Logika bo zbóju.
KaKa_88 Avatar
KaKa_88 odpowiedział w temacie: #185617 2019/08/01 12:00
Słusznie-borutaPB

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #185616 2019/08/01 11:33
Proponuję ignorować wpisy Pana Rabusa. Chyba że się odniesie do tematu co uczynił z kolegami z Olimpijską i co z tymi mieszkaniami Panie Prawy Robercie!

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.