Nie ma już wolnych działek w strefie ekonomicznej w Bytomiu. Ostatnia została sprzedana

Ostatnia i w dodatku największa z działek na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu została sprzedana. Inwestor zamierza zbudować tam zakład, który da pracę 50 osobom.

Tymoteusz Staniek
Ulica Hakuby w Bytomiu Cora Epco AND

Obszar dawnej kopalni Powstańców Śląskich przed kilkoma laty przeszedł rekultywację i został włączony do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od 2018 przy ul. Hakuby swoje zakłady otworzyły Epco Polska (producent paneli do bram garażowych), Cora Lighting (fabryka opraw oświetleniowych) i Milimex (wytwórnia prefabrykatów betonowych), a w trakcie budowy jest obiekt bytomskiej firmy AND, która zajmuje się produkcją m.in. garaży.

11 lipca sprzedana została ostatnia wolna działka w bytomskiej KSSE. Teren o powierzchni niemal 4,6 ha za ponad 6,3 mln zł zakupiła firma GREMBOX sp. z o.o. z Rudy Śląskiej. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad 20 lat. Jest producentem opakowań z papieru i tektury przeznaczonych na rynki polskie i zagraniczne. Posiada najszerszą ofertę gotowych opakowań z tektury falistej w kraju (1800 wzorów i wariantów)

W latach 2025-2026 inwestor zamierza zrealizować pierwszy etap swojego projektu, w ramach którego ma powstać hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 10 tys. mkw, gdzie znajdą się linie technologiczne do produkcji opakowań. W drugim etapie zaplanowanym na lata 2026-2027 zakład ma zostać rozbudowany o halę magazynową wysokiego składowania. Wówczas firma zamierza przenieść całą swoją działalność do naszego miasta.

– W Bytomiu powstanie najwyższej klasy zakład produkcji opakowań z tektury falistej. Wybraliśmy teren inwestycyjny w KSSE przy ul. Hakuby między innymi ze względu na wielkość powierzchni inwestycyjnej blisko naszej siedziby oraz dogodne położenie przy autostradzie A1 i ważnych szlakach komunikacji drogowej i kolejowej – mówi Krzysztof Migocki, dyrektor finansowy GREMBOX Sp. z o.o. - Otwarcie tak nowoczesnej linii produkcyjnej, która powstanie w Bytomiu, pozwoli nam nie tylko zaproponować nowe innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań z tektury falistej, ale również istotnie zwiększyć skalę działalności, jeszcze lepiej odpowiadając na pojawiające się zapotrzebowanie obecnych i nowych klientów – dodaje.

Fabryka przy ul. Hakuby ma umożliwić produkcję minimum 3 mln kw. opakowań miesięcznie, co przekłada się na ok. 10 mln szt. opakowań z tektury falistej w miesiącu. Będą tu produkowane opakowania o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych dzięki zastosowaniu w pełni ekologicznego systemu zabezpieczeń o działaniu przeciwwilgociowym i biostatycznym. Bytomski zakład będzie się także charakteryzował najnowocześniejszą linią technologiczną z urządzeniami w pełni zautomatyzowanymi oraz oprogramowaniem do zarządzania przepływami materiału do produkcji oraz gotowych wyrobów. Głównym surowcem produkcyjnym w zakładzie będzie tektura falista w pełni podlegająca recyklingowi.

– Jesteśmy miastem otwartym na przedsiębiorców. Niezmiernie się cieszę, że w ciągu ostatnich 5 lat udało nam się znaleźć inwestorów dla wszystkich niezabudowanych miejskich działek w bytomskiej podstrefie KSSE – powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W zakładzie GREMBOX sp. z o.o. w Bytomiu będzie pracować do 50 osób. Zatrudnienie tu znajdą operatorzy, automatycy, inżynierowie, projektanci opakowań, specjaliści ds. marketingu i e-commerce, informatycy, księgowi, specjaliści ds. sprzedaży i obsługi klientów.

Miasto tymczasem już przygotowuje kolejne tereny pod inwestycje. W ostatnim czasie uzbrojone zostały tereny przy ul. Węglowej w Dąbrowie Miejskiej, natomiast w planach jest również uzbrojenie działek przy ul. Kamieńskiej. Ponadto wraz z inwestorem przygotowywany jest również teren przy ul. Strzelców Bytomskich.

Budowa nowego zakładu AND sp. z o.o.

Może Cię zainteresować:

Strefa ekonomiczna w Bytomiu zyska kolejny zakład. Ruszyła budowa

Autor: Daniel Lekszycki

06/04/2024

Nowy zakład Cora Lighting Factory w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Kolejny producent oświetlenia sprowadził się do Bytomia

Autor: Daniel Lekszycki

25/03/2022

Lacznik hakuby

Może Cię zainteresować:

Bytom wybudował drogę w strefie ekonomicznej. Inwestorzy dorzucili się do budowy

Autor: Daniel Lekszycki

08/12/2021

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon