Miasto

Szkody górnicze na obwodnicy do usunięcia. Będą utrudnienia


Kierowcy często narzekają na stan miechowickiego odcinka obwodnicy północnej i Drogi Krajowej nr 88. Miejski Zarząd Dróg i Mostów zapowiada prace związane z awaryjnym usunięciem kolejnych szkód górniczych na tej trasie.

Reklama

Trzeci odcinek obwodnicy był długo wyczekiwany, ponieważ umożliwił ominięcie centrum miasta, a cała trasa w efekcie połączyła kilka najważniejszych dróg: DK88, DK11 i DW911. Niestety kierowcy nie mogli się długo nią nacieszyć, bo krótko po oddaniu jej do użytku pod spodem zaczęto eksploatację złóż węgla metodą na zawał. W rezultacie nowa droga szybko zaczęła niszczeć i na równej jak stół jezdni zaczęły wyrastać garby. Drogowcy je frezowali niedługo po tym, jak się pojawiały, ale to z kolei sprawiło, że w nawierzchni powstały ubytki.

MZDiM właśnie zapowiedział kolejne awaryjne prace naprawcze na al. Nowaka-Jeziorańskiego. Szkody górnicze będą usuwane w rejonie tunelu pod skrzyżowaniem z ul. Miechowicką na jezdni w kierunku Piekar Śląskich. Roboty mają rozpocząć się w poniedziałek, 21 grudnia i potrwają do środy, 23 grudnia. Drogowcy apelują o zachowanie ostrożności.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone