Miasto

Koronawirus w Bytomiu: Raport z piątku, 20 marca


W całym kraju sukcesywnie przybywa chorych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Jednakże jak pokazują dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, nasze miasto stanowi jeszcze spokojną enklawę.

Reklama

W ciągu doby w Polsce wykonano 1,8 tys. testów na koronawirusa. Obecnie zakażonych jest 378 osób, a 5 zmarło.

Jak wygląda sytuacja w naszym mieście?

W Bytomiu przybywa osób objętych kwarantanną. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 14 osób. Z kolei o jedną wzrosła liczba osób znajdujących się pod nadzorem epidemiologicznym. Co ciekawe, wśród czterech osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem nie ma ani jednej osoby z Bytomia.

Koronawirus w liczbach:

  • Liczba osób objętych kwarantanną – 36 osoby z Bytomia;
  • Liczba hospitalizowanych osób z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny) - 4 /w tym brak osób z Bytomia/;
  • Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 27 osób z Bytomia.

Statystyki te są z godziny 15:00 i oparte zostały o dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Źródło: UM w Bytomiu

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.