Miasto

Trwa budowa centrum handlowego przy ul. Wrocławskiej. Wiemy, jakie sklepy w nim powstaną


Od kilku tygodni praca wre przy ulicy Wrocławskiej obok niedawno otwartego Lidla. Powstanie tam centrum handlowe, w którym będzie sześć sklepów. Inwestor już zdradził wszystkich nabywców lokali.

Reklama

Kiedyś była tutaj ogromna hałda, która należała do KWK Centrum, a obok niej znajdowało się boisko treningowe GKS-u Czarnych Bytom. Dziś nie ma po nich śladu. Hałda została zrekultywowana, a w grudniu ubiegłego roku na jej terenie otwarto pierwszą inwestycję. To sklep spożywczy Lidl, który jest największą placówką tej sieci w Bytomiu.

Na tym jednak nie koniec zmian na tym terenie. Już jesienią pisaliśmy, że miasto wydało pozwolenie na budowę kolejnych dwóch budynków handlowo-usługowych o łącznej powierzchni 3600 m2.

Kilka tygodni temu ruszyły prace budowlane. To będzie centrum handlowe, w którym znajdzie się sześć lokali. Inwestor już znalazł najemców na wszystkie z nich i ujawnił, co się w nich znajdzie.

Pepco, Rossmann, KiK, TEDi, Empik oraz Media Expert niebawem będą czekać na klientów. To oznacza, że w jednym miejscu będzie niemal wszystko. Artykuły spożywcze, drogeria, artykuły domowe, a także książki czy czasopisma.

Inwestor zakłada, że budowa centrum handlowego zakończy się w maju 2020 roku. Tego typu obiekty można już znaleźć w innych częściach miasta na przykład w Szombierkach.

fot. recspot.pl

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (6 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #189449 2020/02/13 14:11

Rafał napisał: Empik liczy ilu klientów kupi to co ma swoich salonach a nie przyjdzie poczytać na miejscu. Ten w Plejadzie spełnia swoją rolę więc ponownie nie będą się pakować do centrum miasta, bo na bytomskim rynku już byli obecni...


Na Rynku był jedynie punkt prasowy Empiku, a nie pełnoprawny salon. Normalny, pełnoprawny Empik był na końcu Dworcowej, ale przeniósł się stamtąd chyba właśnie do Plejady.
eldonato Avatar
eldonato odpowiedział w temacie: #189407 2020/02/11 10:04
Niestety, ale masz rację.
Te tereny po kopalni czy teren stadionu Polonii to akurat fajne miejsce pod biurowce/centrum biznesu. By tak się stało, ktoś związany z miastem i wysoko postawiony musiałby zadziałać i sprowadzić taką jedną firmę. Gdyby to się udało, reszta by już sama przyszła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kris Beskidzki  Avatar
Kris Beskidzki odpowiedział w temacie: #189406 2020/02/11 09:38

eldonato napisał: Generalnie wolałbym żeby HP albo inne Xiaomi postawiło w tym miejscu biurowiec i dało prace kilkuset osobom. No ale skoro już będzie centrum handlowe... to czemu w końcu nie powstanie w nim New Yorker?! :((( Empik na plus. Zawsze mnie dziwiło czemu nie ma go w Agorze albo w jakiejś kamienicy w okolicach rynku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety Bytom ma kiepskie recenzje i trzeba by było zmienić wizerunek miasta i mentalność społeczeństwa, by bogate firmy mogły budować tu biurowce. To w Katowicach twa budowlany bum na tego typu obiekty, chociaż uważam, że pod względem komunikacyjnym Bytom wypada lepiej (mniejsze korki i szybszy wyjazd oraz wjazd do miasta). Natomiast BECETKA uruchomiła by dodatkowe atuty Bytomia.
eldonato Avatar
eldonato odpowiedział w temacie: #189405 2020/02/11 08:36
Rafał, dzięki za info. Za krótko tu mieszkam. To co piszesz niestety nie napawa optymizmem :/ oby ten nowy się utrzymał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #189400 2020/02/11 00:25
Empik liczy ilu klientów kupi to co ma swoich salonach a nie przyjdzie poczytać na miejscu. Ten w Plejadzie spełnia swoją rolę więc ponownie nie będą się pakować do centrum miasta, bo na bytomskim rynku już byli obecni...

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.