Miasto

W Miechowicach zapadła się ziemia. Dziurę jednak szybko zasypano


W miechowickim Parku Ludowym przy ul. Racjonalizatorów zapadła się ziemia. I to już po raz drugi. Zapadlisko zostało jednak sprawnie zasypane.

Reklama

Ziemia osunęła się w tym samym miejscu, co przed rokiem. O sprawie na łamach portalu bytomski.pl informowaliśmy 26 kwietnia 2019 roku. Wtedy zapadlisko miało średnicę ok. 7 metrów i głębokość ok. 4 m. Dziura powstała prawdopodobnie w wyniku długotrwałej eksploatacji górniczej prowadzonej pod Miechowicami. Teraz mogło być podobnie.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby miejskie zabezpieczyły teren wokół zapadliska taśmami. Jak informuje Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu, ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o zamknięciu odcinka ul. Racjonalizatorów, a objazdy wyznaczono ulicami: Niską, Przelotową, Chroboka, Łaszczyka.

Na jednym z portali społecznościowych radny Maciej Bartków poinformował, że jeszcze dziś Węglokoks, do którego należy kopalnia Bobrek-Piekary, odpowiedzialna za szkody górnicze w tym rejonie, podejmie działania w celu zasypania dziury. Zapowiadano, że szkoda zostanie usunięta w ciągu najbliższych godzin i tak też się stało. Wiceprezydent Waldemar Gawron powiadomił o sprawie Węglokoks, a przedstawiciele spółki zasypali powstałą dziurę. Prawdopodobnie konieczne będzie jednak wykonanie kolejnych badań geologicznych. 

Zobaczcie zdjęcia!

fot. UM w Bytomiu

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (23 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #189137 2020/01/28 17:11
No to teraz mnie uspokoiłeś.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #189126 2020/01/27 23:53

georg11 napisał: Naprawde uważam,że wiesz wszystko i masz zawsze rację.
Jesteś specjalista geologiem,mierniczym,geodetą inżynierem górniczym ? Kurde brakło mi zawodów.

Nie jestem, ale wymieniłeś tych którzy ten sitplan stworzyli i go uaktualniają.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #189125 2020/01/27 22:39
Naprawde uważam,że wiesz wszystko i masz zawsze rację.
Jesteś specjalista geologiem,mierniczym,geodetą inżynierem górniczym ? Kurde brakło mi zawodów.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #189109 2020/01/27 00:22

georg11 napisał: I czego to niby ma dowodzić?

Tego że masz rację, że teren w okół Silesii nie obniżył się pod kratką w okolicy szybu północnego, że przy Bożego Ciała nie robią pomiarów z powodu działalności Bobrka. Frezowanie obwodnicy też nie jest spowodowana fedrowaniem pod starymi Miechowicami. Wózki w Biedronce na Frenzla też nie uciekały przez wydobycie węgla. Naprawdę uważasz że fedrowanie pod Miechowicami nie ma wpływu na to co jest na ich powierzchni ? Jesteś w stanie pojąć coś takiego jak strefa wpływu ? Pewnie nawet nie masz świadomości że Bobrek jedzie pod Warszawską na zawał.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #188955 2020/01/24 23:17
Sławoja pytam

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.