Miasto

Pożar w budynku przy ul. Przemysłowej: Dwie osoby trafiły do szpitala


W ostatnim czasie bytomscy strażacy mają pełne ręce roboty. Nie ma tygodnia, żeby w naszym mieście nie doszło do pożaru. Dziś żywioł szalał w jednym z bloków znajdujących się w centrum Bytomia.

Reklama

Spokój niedzielnego popołudnia, 10 listopada, zmącił pożar, który wybuchł w lokalu znajdującym się na drugim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej. Paliły się meble. Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie o godz. 16.38. 

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali z palącego się mieszkania dwie nieprzytomne osoby, a następnie ugasili pomieszczenie. Poszkodowani, czyli matka z dzieckiem, zostali przewiezieni do szpitala. Pozostali lokatorzy opuścili swoje mieszkania jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, a po zakończeniu akcji gaśniczej i dokonaniu stosownych pomiarów, mogli wrócić do swoich mieszkań.

Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono oraz wykonano pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych szkodliwych substancji - informują strażacy na facebookowym profilu Bytom998.

W działaniach uczestniczyły 4 zastępy PSP, 16 strażaków, pogotowie oraz policja.

fot.pixabay.com

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.