Miasto

Medusa Group łączy siły z prestiżowym studiem BIG


Medusa Group, jedna z najpopularniejszych pracowni architektonicznych na Śląsku, została partnerem studia BIG w Warszawie. Będą współpracować z duńską pracownią Bjarke Ingelsa przy realizacji projektu Towarowa 22 w Warszawie.

Reklama

- Partnerstwo ze studiem BIG, które operuje na różnych skalach architektoniczno-urbanistycznych, jest dla nas cenną szansą wymiany doświadczeń. Każdorazowo współpraca pomiędzy biurami architektonicznymi jest dla nas ważnym doświadczeniem. Podobnie jak miało to miejsce przy projekcie Hali Koszyki, przy której współpracowaliśmy z biurem JEMS, tak i tu dostrzegamy, że kooperacja między biurami jest możliwa i przynosi udane efekty – napisali przedstawiciele Medusa Group na swoim facebooku.

Towarowa 22 to centrum handlowe, które ma powstać w warszawskiej dzielnicy Wola. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 230 tys. metrów kwadratowych. Znajdą się tam zarówno biura, sklepy, jak i lokale mieszkalne. Inwestycję prowadzi spółka Echo Investment w kooperacji z Echo Polska Properties. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ok. 830 milionów euro. Ma to być największa inwestycja, jaką spółka Echo Investment zrealizowała do tej pory.

fot. FB Medusa Group

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.