Miasto

Automaty SwipBox w Biedronkach. Do czego służą?


W wielu sklepach sieci Biedronka niedawno pojawiły się nowe automaty. Jedno z takich urządzeń możemy znaleźć m.in. w markecie przy ul. Zabrzańskiej w Szombierkach. Do czego służy?

Reklama

Jeszcze przed wakacjami białe automaty stanęły w największych polskich miastach, czyli m.in.: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu. W Bytomiu pojawiły się stosunkowo niedawno. Do złudzenia przypominają Paczkomaty. Czy i one będą służyły do nadawania i odbierania przesyłek?

Własna sieć maszyn do odbioru paczek to kolejna odsłona usługi Odbiór w Punkcie, oferowanej przez Pocztę Polską i odpowiedź na rosnącą popularność Paczkomatów. Urządzenia te należą do spółki SwipBox, a ich pojawienie się to efekt nawiązania współpracy właśnie pomiędzy Pocztą Polską a SwipBox Polska. To też początek zmian na polskim rynku usług kurierskich. Rozwiązanie to stanowi alternatywę oraz konkurencję dla bijącego rekordy popularności InPostu.

- Do końca października tego roku w całej Polsce będzie działało 200 tego typu maszyn. Samoobsługowe urządzenia dołączą do dynamicznie rozwijającej się sieci Odbiór w Punkcie, dzięki której klienci Poczty Polskiej sami decydują gdzie i kiedy odbiorą swoją przesyłkę – czytamy w komunikacje opublikowanym przez Pocztę Polską na swojej stronie internetowej.

Automaty ulokowano w sklepach Biedronka nie bez przyczyny. Zdaniem pomysłodawców wpłynie to na komfort i bezpieczeństwo osób odbierających w ten sposób swoje przesyłki. Uchroni też paczki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W związku z powyższym maszyny będą dostępne w godzinach pracy poszczególnych sklepów. 

W maszynach paczkowych klienci będą mogli odebrać m.in. swoje zakupy internetowe, w tym produkty kupowane dzięki usłudze Allegro Smart, ponieważ Poczta Polska współpracuje z Allegro, liderem sprzedaży on-line w Polsce.

Zgodnie z danymi opracowanymi przez Pocztę Polską, w ubiegłym roku aż 25 procent paczek zostało odebranych przez klientów w sieci punktów odbioru. Wiele osób wskazuje, że jest to najbardziej dogodny sposób odbierania przesyłek.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #186312 2019/09/17 17:05
To są paczkomaty Poczty Polskiej tylko nie obrandowane bo jak to na poczcie...mają czas i tak do świąt nie będzie wiadomo do czego toto.
A klienci tam chcą swoje torby sprawunki wkładać :lol:

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.