Kultura

Stare samochody znowu opanują Bytom


W najbliższy weekend odbędzie się już szesnasta edycja Parady Pojazdów Zabytkowych. Mieszkańcy jak co roku będą mieć okazję, by z bliska poznać dawnych władców polskich i światowych dróg.

Reklama

Bytomscy fani motoryzacji nie mają powodów do narzekań, bo w tej kwestii wiele się dzieje w naszym mieście. Nie tak dawno mogliśmy z bliska przyjrzeć się pojazdom militarnym, a wrzesień jak zawsze będzie należeć do aut cywilnych. W sobotę 14 września odbędzie się szesnasta Parada Pojazdów Zabytkowych.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 na Rynku. Tam właściciele zabytkowych samochodów, motocykli oraz rowerów zaprezentują swoje motoryzacyjne skarby. Mieszkańcy będą mogli je oglądać do godziny 13.30.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Fiat 126p Colo Cabrio. Produkowano go od 1997 roku i był przeznaczony dla posiadaczy prawa jazdy B1 oraz karty motorowerowej. Co ciekawe, właściciele mogli go sami poskładać. W tym roku mija dziesięć lat od zakończenia produkcji, co sprawia, że ten model popularnego "Malucha" jest unikatem na rynku.

Na gości będzie czekać wiele atrakcji w postaci konkursów, wyborów Mistera Parady, pokazu mody, czy występów artystycznych. Około godziny 13.30 wszystkie pojazdy udadzą się na teren Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, gdzie będzie można zwiedzić obiekt i zobaczyć pokazy ratownictwa oraz specjalistycznego sprzętu. Tam impreza zakończy się o godzinie 17.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.