Miasto

Jesteś dumny ze swojego balkonu lub ogródka? Zgłoś go do konkursu!


Ukwiecone balkony, misternie wypielęgnowane przydomowe ogródki i udekorowane okna – to niuanse, które mają olbrzymi wpływ na miejską estetykę oraz ład przestrzenny. Mieszkając w sercu przemysłowego Śląska warto mieć swój skrawek zieleni. Teraz pojawiła się okazja do zaprezentowania swoich „zielonych oaz”, a do tego można jeszcze zgarnąć ciekawe nagrody.

Reklama

Konkurs na najładniejsze okno, balkon i ogródek przydomowy 2019 ma na celu promocję dbałości o estetykę najbliższego otoczenia. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja wydarzenia. Oprócz dwóch dotychczasowych kategorii pojawiła się też pewna nowość, ponieważ po raz pierwszy ocenione zostaną udekorowane bytomskie okna. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Bytomia, którzy posiadają przydomowe ogródki kwiatowe oraz ukwiecone, zazielenione okna i balkony, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie MYbytomianie.

Aby wziąć w nim udział należy wypełnić kartę zgłoszeniową zawierającą: imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz kategorię i do 20 września przesłać ją na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7. Do wypełnionego wniosku należy dołączyć zdjęcie/a obiektu (wydruk lub zdjęcia na nośniku pamięci).

Nadesłane zdjęcia zostaną ocenione do 30 września przez komisję składającą się z przedstawicieli stowarzyszenia, Biura Promocji Bytomia, Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Działu Przyrodniczego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. W wybranych przypadkach może odbyć się też wizja lokalna.

Komisja wyłoni 3 najpiękniejsze przydomowe ogródki kwiatowe, 3 najpiękniejsze balkony oraz 3 najpiękniejsze okna. Laureat I miejsca w kategorii najpiękniejszy przydomowy ogródek kwiatowy otrzyma talon o wartości 500 zł, srebrny medalista - 300 zł, a trzecia osoba na podium zgarnie talon o wartości 200 zł. Z kolei w kategorii najpiękniejszy balkon i najpiękniejsze okno zwycięzcy otrzymają talony o wartości 300 zł, 200 zł i 100 zł.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.