Miasto

Nie tylko dyskonty spożywcze otwierają się w Bytomiu. Action uruchamia kolejny sklep


Bytom to kraina mlekiem i miodem płynąca? Zdecydowanie nie, choć pozornie o zamożności mieszkańców może świadczyć liczba supermarketów, które zaczynają przeważać w miejskim krajobrazie. W ciągu ostatnich dni wielokrotnie informowaliśmy o rozpoczęciu działalności kilku sklepów wielkopowierzchniowych. W piątek kolejny z nich otworzy swe podwoje dla klientów.

Reklama

Mowa o sklepie Action, który w piątek, 16 sierpnia, o godz. 9.00 otwiera swój drugi sklep w Bytomiu i zarazem 37 dyskont tej sieci w Polsce. Będzie się on mieścił przy ul. Gabriela Narutowicza 11 (Centrum Handlowe Stary Stadion). Zatrudnienie znajdzie tutaj 15 pracowników. Pierwszy market tej marki niedawno zainaugurował swoją działalność na terenie Centrum Handlowego Szombierki, przy ul. Zabrzańskiej.

Action to jeden z najszybciej rosnących, nieżywnościowych dyskontów w Europie. W asortymencie sklepu znajduje się około 6 tysięcy produktów reprezentujących 14 kategorii. Znajdziemy tu zarówno artykuły gospodarstwa domowego, biurowe, różnorodne dekoracje (zwłaszcza tematycznie związane z poszczególnymi porami roku i świętami) tekstylia, jak i zabawki oraz rozmaite przedmioty związane z majsterkowaniem.

Pierwszy sklep tej sieci otworzono w 1993 roku w Enkhuizen, w Holandii. Obecnie dyskont posiada już 1424 sklepy w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii oraz w Polsce i planuje dalszą ekspansję, poszukując nowych lokalizacji dla swoich sklepów w miejscowościach przekraczających 8000 mieszkańców.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.