Miasto

Zawaliła się oficyna kamienicy przy ul. Smolenia


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

We wtorek 11 czerwca straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zawalonej oficynie w kamienicy przy ulicy Smolenia 13. Już wcześniej PINB nakazał jej rozbiórkę.

Oficyna przy ulicy Smolenia 13 już od dłuższego czasu była niezamieszkana, a jej stan techniczny był tak zły, że nadawała się tylko do rozbiórki. Taki nakaz wydała Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego już jakiś czas temu. Nie zdążono jej wyburzyć i mogło dojść do tragedii.

Reklama

Straż pożarna na miejscu prowadzi czynności, które mają wykazać, czy nikt nie ucierpiał. Na razie nie ma żadnych rannych. Na szczęście budynek frontowy nie uległ uszkodzeniu i niepotrzebna była ewakuacja mieszkańców.

- Gruzowisko zajmuje powierzchnię ponad 20 metrów kwadratowych i wznosi się na wysokość około czterech metrów - informuje RMF FM.

Wiele bytomskich kamienic jest w opłakanym stanie i duża ich część zniknie na zawsze. W ramach rewitalizacji łącznie 50 budynków zostanie wyburzonych. W najbliższym czasie rozbiórki będą prowadzone przy ulicach Piłsudskiego, Żeromskiego, Piekarskiej, Siemianowickiej oraz Katowickiej.

To jednak nie rozwiąże całego problemu, bo to zaledwie część budynków, które są w opłakanym stanie. W ubiegłym roku zawaliły się kamienice m.in. przy Krakowskiej i Żeromskiego.

Zobacz też:
Reklama: