Miasto

Jeden bilet na autobusy, tramwaje i pociągi


Przed końcem czerwca Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wprowadzi Metrobilet. Będzie to efekt współpracy z samorządem województwa śląskiego i będzie oznaczać jedną taryfę na komunikację miejską i kolej.

Reklama

Wprowadzenie nowego rozwiązania było zapowiadane już kilka miesięcy temu, ale dyskusje nad nim toczyły się od wielu lat. Pasażerowie wielokrotnie informowali, że oczekują takiego ułatwienia. Wreszcie przesiadki będą łatwiejsze. Metrobilety, które będą zapisywane na karcie ŚKUP, będą ważne we wszystkich autobusach, trolejbusach i tramwajach ZTM, a także w pociągach Kolei Śląskich.

Połączenia kolejowe w metropolii zostaną podzielone na strefy i zakupiony metrobilet będzie obejmował jedną z nich wraz z całymi Katowicami oraz całą sieć komunikacji miejskiej. Dostępne będą strefy:

  • Zielona: Gliwice - Katowice i ZTM,
  • Pomarańczowa: Tychy Lodowisko - Katowice, Łaziska Górne Brada - Katowice, Kobiór - Katowice i ZTM,
  • Czerwona: Dąbrowa Górnicza Sikorka - Katowice i ZTM;
  • Żółta: Tarnowskie Góry - Katowice i ZTM;
  • Niebieska: Nowy Bieruń - Katowice i ZTM
  • Metropolia: Wszystkie stacje i przystanki Kolei Śląskich na obszarze Metropolii i ZTM.

Metrobilet na strefy kolorowe będzie dostepny za 179 złotych miesięcznie, koszt strefy Metropolia to 229 złotych, jest też dostępny bilet na same Katowice za 119 złotych. Bilety ulgowe dla studentów to odpowiednio 88,5 złotych, 113 złotych i 58,9 złotych.

Metrobilety będzie można kupić przez internet, a także w biletomatach, punktach obsługi pasażera i klienta, oraz w ośmiuset innych punktach sprzedaży.

Zobacz też:
Reklama: