Miasto

Łatają dziury na Dworcowej. W planach przebudowa za 7 mln zł


Ulica Dworcowa od dawna prosi się o generalny remont. Na razie są środki jedynie na doraźne naprawy. Miasto ma jednak projekt przebudowy, ale najpierw trzeba znaleźć na ten cel 7 mln złotych.

Reklama

To jedna z najbardziej obleganych ulic w Bytomiu. Każdego dnia Dworcową przemieszcza się setki ludzi. Niestety, stan nawierzchni woła o pomstę do nieba i już od dawna konieczny jest remont. Płyty duńskie w wielu miejscach są popękane, a także powstały dziury, które przy odrobinie nieuwagi mogą doprowadzić do upadku.

W ostatnich dniach na Dworcowej można spotkać pracowników Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Pojawiło się wiele głosów oburzenia, bo uszkodzone płyty zastąpiono betonowymi kostkami. Nie wygląda to estetycznie, ale na razie miasto nie ma odpowiednich środków, aby było bezpiecznie i ładnie.

- Popękane płytki wymagały natychmiastowego zabezpieczenia, bo chodzenie po nich groziło, co najmniej skręceniem nogi albo upadkiem i potłuczeniem się. Problemem były też niestabilne, „klawiszujące” płytki. Zdecydowaliśmy się na uzupełnienie ubytków kostką betonową, bo jest wytrzymalsza. Jest to rozwiązanie tymczasowe. Koszt zabezpieczenia ubytków to ułamek kwoty, jaka jest potrzebna na przebudowę Dworcowej. Budżet Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów jest ograniczony, dlatego zabezpieczamy nierówności tam, gdzie jest to konieczne. W zamian zyskujemy proste, stabilne powierzchnie - komentuje na miejskim portalu Paweł Wittich, zastępca dyrektora MZDiM.

Dworcowa została przebudowana jeszcze w latach 90. Od tamtej pory niewiele robiono na tej ulicy, co odbija się na jej stanie. W dodatku przez lata zwiększył się tam ruch samochodowy. Konieczny jest generalny remont, który jest w planach.

Plany są ambitne, bo stworzona już dokumentacja projektowa zakłada wymianę nawierzchni, oświetlenia, mediów oraz małej architektury. To wszystko jednak pochłonie 7 mln złotych, a takich pieniędzy na razie nie ma. - Obecnie czekamy na ponowne wpisanie do realizacji tego ważnego dla bytomian przedsięwzięcia - dodaje Wittich.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (6 replies).

pogoda Avatar
pogoda odpowiedział w temacie: #184755 2019/05/27 16:37
Mam nadzieję, że przy takiej kwocie ulica zbliży się choć trochę do deptaku w Katowicach i nie zostanie wykorzystana ani jedna kostka betonowa, która co 20 lat staje się niemodna, brzydka i szybko się niszczy.
Leszek Starszy Avatar
Leszek Starszy odpowiedział w temacie: #184749 2019/05/27 12:36
Cytat:
"...zabezpieczamy nierówności tam, gdzie jest to konieczne. W zamian zyskujemy proste, stabilne powierzchnie - komentuje na miejskim portalu Paweł Wittich, zastępca dyrektora MZDiM."
Cóż za głębia wypowiedzi ...
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #184735 2019/05/26 15:06
Płacąc podatki do miejskiej kaSY mam prawo decydować na co one są przeznaczane.Jedni wolą buraki a inni ziemniaki...a ja chcę aby część moich podatków które płacę bez ociągania się od x-czasu szła na infrastrukturę sportową....i w dupie mam oburzenie pospólstwa.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #184727 2019/05/24 19:38
Nie na sport tylko na sięganie po cudze pieniądze. Jak ktoś biega to przecież to jest jego sprawa ale jak się inni muszą zrzucać na jego buty to już to nie jest ok.
borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #184718 2019/05/24 12:07
Widzę, użytkownik sławoj z alergią na sport... najgorsze że użytkownika boli coś czego nie ma ... proszę się pożalić też na UFO ...

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.