Miasto

Siemianowicka znów przejezdna


Koniec utrudnień dla kierowców w centrum Bytomia. Ulica Siemianowicka jest już przejezdna. We wtorek, 14 maja zakończono II etap remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Siemianowickiej - Witczaka - Katowickiej - Miarki - Chorzowskiej.

Reklama

Na swoje dawne trasy wracają też autobusy linii nr: 42, 85, 91, 148 i 185. Jedynie w rozkładach jazdy linii autobusowej nr 91 zostaną wprowadzone niewielkie korekty godzin odjazdów, wynikające z przyczyn technicznych.

Przypomnijmy, że modernizację torowiska realizuje przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie SA. Prace rozpoczęto na początku 2018 roku. Odcinek ul. Siemianowickiej od ul. Kochanowskiego do ul. Chorzowskiej w okresie przebudowy torowiska był zupełnie wyłączony z ruchu, a z odcinka ul. Siemianowickiej od al. Jana Pawła II do ul. Kochanowskiego w kierunku do centrum mogły korzystać wyłącznie pojazdy mieszkańców, zaopatrzenia, służb miejskich i pojazdy budowy. Teraz wszystko wróciło do normy. Nie oznacza to jednak końca remontu, ponieważ ten nadal trwa, a termin zakończenia jest nieznany.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.