Miasto

Otwórz biznes w Bytomiu. Dostaniesz na to kasę


Osoby zamierzające uruchomić własną działalność gospodarczą w Bytomiu mają dziś mnóstwo możliwości zdobycia finansowania. Do dyspozycji są bezzwrotne dotacje, niskooprocentowane pożyczki i szkolenia umożliwiające zdobycie nowych kompetencji. Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się na specjalnym seminarium.

Reklama

10 maja w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 odbędzie się spotkanie dla osób planujących otwarcie własnego biznesu. Przedstawiciele Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji, Powiatowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Funduszu Górnośląskiego, Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości i Business School przedstawią w jaki sposób można zostać przedsiębiorcą i z jakich funduszy można skorzystać, aby start w biznesie był jak najbardziej udany.

Obecnie w Bytomiu można otrzymać nawet 50 tysięcy złotych na założenie własnego interesu. Przyszli przedsiębiorcy mogą także skorzystać z pożyczek na start zapewniających jeszcze większe środki. Uczestnicy seminarium dowiedzą się jakie są aktualne możliwości pomocy oraz gdzie, do kogo i z jakimi pytaniami należy się skierować. Na miejscu będzie można porozmawiać zarówno z przedstawicielami instytucji przyznających dotacje, jak i urzędnikami obsługujących przedsiębiorców.

Spotkanie potrwa od 13:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy - formularz rejestracyjny. Udział jest bezpłatny.

Program Seminarium dla nowych przedsiębiorców

Godzina 13:00 - 13:45

  • Baza Usług Rozwojowych - BARI;
  • Program POWER 1.2.1., program RPO 7.2 - PUP;
  • Omówienie dokumentacji – wniosek, regulamin, karta oceny wniosków - PUP;
  • Praktyczna szkoła prowadzenia biznesu. Korzyści dla nowych przedsiębiorców - Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Przerwa kawowa

Godzina 14:00 - 15:00

  • Pożyczymy Ci sukcesu - pożyczka na start. Fundusz Górnośląski;
  • Pożyczka na start - Bielskie Centrum Przedsiębiorczości;
  • Biznes na start - Business School;
  • Obsługa klientów Biznesowych w ZUS - Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #184537 2019/05/05 21:20
Aby uzyskać dotacje nie trzeba być osobą bezrobotną, a jedynie wystarczy mieć status osoby nieaktywnej zawodowo. Co ciekawe o środki można się starać już następnego dnia po rozwiązaniu stosunku pracy. Takie fundusze oferuje m.in. BARI, czy Business School.

Problemem jest natomiast czas trwania całej procedury. Od złożenia wniosku do otrzymania dotacji i uruchomienia działalności może minąć nawet kilka miesięcy, w trakcie których nie można podjąć żadnej pracy, a przez ten okres nie otrzymuje się żadnego stypendium. Najlepiej więc mieć jakieś zachomikowane oszczędności, żeby jakoś przebiedować lub partnera, który zarabia wystarczająco dużo.

Mimo wszystko warto. Teraz można dostać chyba 27 tys. zł na zakupy inwestycyjne, a później ponad 2 tys. zł miesięcznie przez rok na pokrycie bieżących kosztów działalności (ZUS, podatki, czynsz, telefon, paliwo, prąd, materiały biurowe, środki czystości etc.). W sumie można otrzymać ponad 50 tys. zł.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #184535 2019/05/05 20:53
Pomysł dobry, niestety poronione warunki. Aby otrzymac jakiekolwiek dotacje na otwarcie, należy przez minimum 6 a nierzadko 12 miesieczny okres byc osobą bezrobotną. Tylko za co w tym czasie życ to nie bardzo wiadomo. Z tych programów, dofinansować nie ma mozliwosci skorzystania osoba ktora jest zatrudniona na umowę o pracę i jednocześnie chciałaby otworzyć działalność i zrezygnować z etatu.

Reklama: