Miasto

Szpital z nowoczesnym echokardiografem


Spółka Węglokoks sfinansowała nowoczesny sprzęt dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Dzięki niemu lekarze mogą szczegółowo badać serca.

Reklama

Fundacja im. Św. Barbary zwróciła się z prośbą do Węglokoksu o zakup nowoczesnego sprzętu do badania serca. Górnicza spółka postanowiła sfinansować nowoczesny echokardiograf, który kosztował 200 tys. złotych.

- Aby móc skutecznie leczyć, musimy zrobić dobrą diagnozę. Ten aparat dokładnie obrazuje nam struktury serca, dzięki temu możemy ocenić ewentualne zaburzenia w budowie, jak i jego funkcji. W naszym oddziale leczymy głównie osoby po zawale lub ze stabilną chorobą wieńcową i niestety z coraz większą grupą chorych z niewydolnością serca - komentuje w portalu wnp.pl dr n.med. Aleksander Włodarczyk, kierownik Oddziału Kardiologii.

Sprzęt z najwyższej półki już jest wykorzystywany przez specjalistów. Lekarze codziennie wykonują około 30 badań. Echokardiograf jest wykorzystywany zarówno przez pacjentów przebywających na oddziale, jak i tych, którzy są pod opieką poradni kardiologicznej.

Kardiolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu to jedni z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w okolicy. Co roku leczą ponad 1600 pacjentów z chorobami sercowymi.

fot. szpital4.bytom.pl

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.