Miasto

Przebudują skrzyżowanie na Pogodzie


Kierowców czekają spore utrudnienia. Tramwaje Śląskie zabierają się za przebudowę newralgicznego skrzyżowania w miejscu przecięcia dwóch dróg krajowych.

Reklama

Od roku trwają prace budowlane na ulicy Katowickiej. Główną przyczyną podjęcia tej inwestycji jest przebudowa torowiska tramwajowego, które docelowo ma się znaleźć na środku jezdni. Przy okazji wymieniane są instalacje podziemne i powstają nowe chodniki, miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa, natomiast sieć trakcyjna jest przewieszana z budynków na nowe słupy.

Dotąd prace obejmowały odcinek ulicy Katowickiej od placu Sikorskiego do ul. Chorzowskiej, jednak docelowo torowisko ma zostać wymienione aż do ul. Siemianowickiej. To oznacza, że czekają nas roboty na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Chorzowskiej (DK79), Witczaka i Siemianowickiej (DK94), przez które każdej doby przejeżdżają tysiące samochodów.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów poinformował, że przebudowa skrzyżowania ruszy już w najbliższy poniedziałek, 25 lutego. Na drodze pojawiły się już pachołki, za pomocą których wkrótce zostanie wyznaczona nowa organizacja ruchu. Skrzyżowanie na szczęście nie zostanie całkowicie zamknięte, lecz dla zachowania płynności ruchu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a na pewnych relacjach będą obowiązywać objazdy.

Na ul. Chorzowskiej w rejonie skrzyżowań z ul. Miarki i Siemianowicką zostaną zwężone pasy ruchu, a część skrzyżowania na wysokości wlotu ul. Katowickiej zostanie wyłączona z ruchu. Z kolei po ul. Siemianowickiej w kierunku centrum na odcinku od ul. Kochanowskiego będą mogły poruszać się tylko pojazdy komunikacji miejskiej, służb miejskich, zaopatrzenia i pojazdy budowy oraz samochody mieszkańców dojeżdżających do posesji. W przeciwnym kierunku (w stronę Piekar Śląskich) ruch będzie odbywać się bez ograniczeń.

Dla pojazdów ciężarowych wytyczono objazd do Śródmieścia trasą: ul. Siemianowicka - Al. Jana Pawła II - ul. Stara (Piekary Śląskie) - ul. Witczaka, natomiast dla pozostałych pojazdów wyznaczono następującą trasę: ul. Siemianowicka - Al. Jana Pawła II - ul. Chorzowska. Dokładny schemat objazdu.

Pierwszy etap prac na skrzyżowaniu ma potrwać do 10 marca. Po tym terminie ponownie ma się zmienić organizacja ruchu. Będziemy na bieżąco informować o zmianach.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (22 replies).

Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #184541 2019/05/06 21:05
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #184353 2019/04/18 15:51
Czy ten termin 19.04 czyli jutro na otwarcie skrzyżowania Chorzowska/Siemianowicka jest realny ?
Takie były zapewnienia...
olowpb Avatar
olowpb odpowiedział w temacie: #183687 2019/02/28 20:50
Szanowni Forumowicze Leszek Starszy, google bot, MephiR, Rafał, toled
A co powiecie na to, że wszyscy kierowcy na odcinku od węzła z DW911 (Aleja Jana Pawła II) do Kochanowskiego nie łamią żadnych przepisów? Hę?
Nie przeczę, że jest znak B-2 "zakaz wjazdu" ale pod nim jest jeszcze pewna tabliczka.
Co więcej - pewnie Was zaskoczę - ale na Siemianowicką można nawet wjechać bez mijania tego znaku B-2.
Tak nam pięknie MZDiM zaakceptował organizację ruchu (jak widać tam się nic nie zmieniło).
Ale żeby nie było że się czepiam - odcinek Siemianowickiej od Kochanowskiego do Chorzowskiej/Witczaka jest już właściwie oznakowany.

Jeśli któryś z kierowców dostanie mandat od policji czy SM na odcinku Aleja Jana Pawła II / Kochanowskiego to jest on nałożony bezprawnie (przynajmniej na chwilę obecną).
toled Avatar
toled odpowiedział w temacie: #183652 2019/02/26 13:13
Wczoraj stał radiowóz. Czyżby po jednym dniu się znudzili? ;-)
google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #183651 2019/02/26 11:36
Nie ma żadnego brania bo tam nikt nie pilnuje tego zakazu. A wystarczyło by postawić radiowóz na widocznym miejscu zaraz za zakazem i ludzie by się zastanowili.

Reklama: