Miasto

W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino


Dino na dobre zadomowiło się w Bytomiu. Polska sieć zamierza zbudować tu dwa nowe markety. Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę.

Reklama

Dino są średniej wielkości supermarketami spożywczymi. Od kilku lat sieć prowadzi intensywną ekspansję. Z racji niewielkiej powierzchni jej sklepy podbijają mniejsze miejscowości, gdzie Biedronka, Lidl i inne dyskonty nie inwestują. W ubiegłym roku firma otworzyła ponad 200 nowych placówek, dzięki czemu na koniec grudnia ich liczba wyniosła 977 w całym kraju.

W Bytomiu pierwszy obiekt tej polskiej marki został otwarty w 2017 roku przy ul. Konstytucji na Karbiu. Przecięcia wstęgi dokonał sam prezydent Damian Bartyla i radny Krzysztof Gajowiak. Kolejny supermarket powstał rok później w Miechowicach przy ul. Francuskiej.

Widocznie Bytom przypadł do gustu menadżerom z Dino, gdyż jeszcze w zeszłym roku firma wystąpiła o pozwolenia na budowę aż dwóch następnych sklepów. Jeden z nich ma powstać w Łagiewnikach przy ulicy Świętochłowickiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Ostatnią. Obiekt będzie mieć 576 m2 powierzchni, a więc podobnie jak markety Dino na Karbiu i w Miechowicach będzie należeć do jednych z mniejszych w Bytomiu. Kolejny będzie niewiele mniejszy, bowiem jego powierzchnia wyniesie 536 m2. Sieć zamierza go postawić na terenie dawnego parkingu strzeżonego przy ul. Reptowskiej na osiedlu mieszkaniowym w Miechowicach.

W ostatnim czasie Bytom przeżywa prawdziwą inwazję marketów. Pod koniec roku przy ul. Strzelców Bytomskich otwarto Biedronkę w miejscu dawnej stacji benzynowej, natomiast przy skrzyżowaniu ul. Konstytucji i Miechowickiej dobiega końca budowa następnego marketu. Kolejny ma powstać niedaleko, bo przy pętli tramwajowej na ul. Wrocławskiej. Za to w Szombierkach trwa budowa marketu budowlanego Bricomarche, a w miejscu stadionu Ruchu Radzionków wyrosły zabudowania dużego parku handlowego. Z kolei mniejszy powstaje w sąsiedztwie Lidla przy ul. Witczaka...

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (21 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #183347 2019/02/05 10:03
Panie wiceprezesie Jeziorowski - nadal Pan twierdzi iż można bez przeszkód przemieszczać się po osiedlu ? To zapraszam na spacer nieco dalszy niż najbliższe otoczenie budynku Spoldzielni w ktorym Pan urzęduje i pracuje w pocie czoła. I proszę to wyjaśnić przede wszystkim ludziom starszym. Dzis byłem swiadkiem 2 upadków zakonczonych w jednym przypadku prawdopodobnie złamaniem ręki, a w drugim kontuzją biodra. Firma Sponsor Plus jest widoczna, nie powiem, szkoda że tylko i wyłącznie pod budynkiem SM Miechowice. Pozostała część osiedla jest w katastrofalnym stanie. Wiem, wiem, do maja stopnieje, tak ze tego typu uwag proszę w ogóle nie wypisywać tutaj.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #183197 2019/01/28 09:44
Widzi Pan Panie Jeziorowski Pan sam sobie przeczysz. Z jednej strony piszesz Pan ze ta ja uprawiam mowe nienawisci, po to by za chwile oskarażać mnie o chorobę psychiczną. Niech sie Pan tak nie spina bo panu żyłka pęknie. Sypiesz pan tymi paragrafami że niektórzy gotowi uwierzyć w to że Pan sie na tym znasz ;).
Pokaz kompetencji dał Pan w poprzedniej wypowiedzi nie wiedzac czy Pana kolega z knajpianego stolika pracuje w organizacji której Pan jestes wiceprezesem ;).
Na koniec powiem Panu tyle - musisz sie Pan na cos zdecydowac : albo piszesz Pan co wiesz, albo wiesz Pan co Pan piszesz.

A na razie polecam łopate w dłoń i odsnieżać, znów sypie.
Jan Paweł Jeziorowski Avatar
Jan Paweł Jeziorowski odpowiedział w temacie: #183194 2019/01/27 20:20
Zamiana grupowych węzłów cieplnych na indywidualne węzły cieplne ma dać mieszkańcom każdego budynku wybór, kiedy włączać ogrzewanie, jakiej temperatury woda ma być w kaloryferach, a jaka w kranach. Automatyka pogodowa daje takie możliwości, że ogrzewanie może się włączać samodzielnie (automatycznie) gdy temperatura na zewnątrz spadnie np. do 8 czy 12 st. C. Może też podgrzać mieszkania w chłodne letnie dni, by podnieść komfort mieszkańcom i umożliwić choćby suszenie ubrań w łazience. W chwili obecnej 2/3 budynków Spółdzielni jest już wyposażonych w indywidualne węzły cieplne, a zgodnie z założeniami PEC-u w roku 2019 mają zostać oddane do użytku pozostałe – patrz projekt pn.: "Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków 2015-2020".
Dotychczas początek i koniec sezonu grzewczego był uzgadniany przez Spółdzielnię z PEC-em w oparciu o analizy prognozy pogody dla miasta Bytomia.
Trzeba poczekać na zakończenie tej inwestycji i zobaczymy za kilka lat jak to się sprawdza w praktyce. Oczywiście mówimy o całych budynkach a nie o poszczególnych mieszkaniach.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #183192 2019/01/27 18:06

Jan Paweł Jeziorowski napisał: Wymiana zdań z Panem nie ma żadnego sensu ponieważ Pan anonimowo publikuje nieprawdę.

Widze,że beton dorwał sie do netu i nie bardzo rozumie jaka to jest ta netykieta.

Jan Paweł Jeziorowski napisał: Z punktu widzenia zarządcy nieruchomości – jakim jest Spółdzielnia sezon grzewczy może trwać 12 miesięcy w roku – o ile mieszkańcy będą sobie tego życzyli a dostawca energii cieplnej będzie w stanie taką usługę zapewnić (oczywiście z uwzględnieniem niezbędnych przerw technologicznych).

To prosze powiedzieć jak to jest z tym wydłużaniem okresu grzewczego ? Przyjdzie jeden lokator,dwóch,stu i na ich prośbę zostanie wydłużony okres grzewczy czy jak ? Bo o ile wiem to nie jest taka prosta sprawa do załatwienia dla mieszkańców.
Jan Paweł Jeziorowski Avatar
Jan Paweł Jeziorowski odpowiedział w temacie: #183191 2019/01/27 12:51
Wymiana zdań z Panem nie ma żadnego sensu ponieważ Pan anonimowo publikuje nieprawdę. Spółdzielnia nigdy nie opóźniała rozpoczęcia sezonu grzewczego gdyż nie ma i nie miała w tym żadnego interesu. Sezon grzewczy zawsze jest uzgadniany pomiędzy wszystkimi odbiorcami energii cieplnej w Bytomiu dostarczanej przez PEC Sp z o.o. Tylko i wyłącznie od tego czy producent i dostawca energii cieplnej jest gotowy dostarczyć zamówioną ilość energii cieplnej zależy rozpoczęcie sezonu grzewczego w Bytomiu – proszę pamiętać, że każdego roku producent i dostawca energii cieplnej remontują i modernizują swoje urządzenia oraz sieć i zdarza się tak, że w zaplanowanym terminie wykonawca nie zdąży wykonać zaplanowanego remontu. Dla Spółdzielni nie ma znaczenia czy sezon grzewczy rozpocznie się we wrześniu, październiku, listopadzie czy w grudniu bo Spółdzielnia nie może zarabiać na mediach – wszystkie pieniądze jakie pobiera za dostawę energii cieplnej przekazuje dostawcy tej energii czyli PEC Sp. z o.o. w Bytomiu. Z punktu widzenia zarządcy nieruchomości – jakim jest Spółdzielnia sezon grzewczy może trwać 12 miesięcy w roku – o ile mieszkańcy będą sobie tego życzyli a dostawca energii cieplnej będzie w stanie taką usługę zapewnić (oczywiście z uwzględnieniem niezbędnych przerw technologicznych). O tym z kim i gdzie chodzę na piwo – to nie Pana sprawa – mam wielu znajomych i lubię piwo, a pijąc je w lokalach na terenie Miechowic dodatkowo wspieram lokalnych właścicieli restauracji. Mnie nie interesuje z kim Pan pije kawę lub inne napoje i nie interesuje mnie co Pan w trakcie takich spotkań opowiada ale zauważam, że wykazuje Pan objawy jakie z punktu widzenia medycyny określa się osobowością paranoiczną – mam nadzieję, że nie ma Pan wobec mnie takich zamiarów z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim okresie.
Łączę pozdrowienia i mam nadzieję, że to już koniec naszego „dialogu”.

Reklama: