Miasto

Będą strzelać w lesie


Ponownie ostrzegamy - w Bytomiu znów odbędzie się polowanie. W jego trakcie dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać wchodzenia do lasu.

Reklama

W sobotę, 5 stycznia ma odbyć się kolejne z serii polowań w kompleksie leśnym na północy Bytomia. Tym razem obejmie ono Łowisko nr 1 i 2 na południe od ul. Długiej w Tarnowskich Górach z wyłączeniem Rezerwatu "Segiet" do ul. Suchogórskiej w Bytomiu. Kontrolowany odstrzał dzików przeprowadzi Koło Łowieckie "Orzeł" Tarnowskie Góry. Polowanie zaplanowano na godziny 8:00 - 14:00.

Urząd Miejski w Bytomiu zaleca, by mieszkańcy ze względów bezpieczeństwa nie wchodzili w tym czasie do lasu i nie spacerowali w rejonie łowiska.

Mieszkańcy Suchej Góry stworzyli petycję w sprawie odłowienia dzików, w której napisali: Zwierzęta te codziennie podchodzą pod nasze domy, a nawet przedzierają się przez ogrodzenia i ryją ziemię na naszych posesjach(...) Zagrożone jest nasze bezpieczeństwo. Boimy się wychodzić z domu, bo po ulicach spacerują dziki. Z podobnymi problemami od dawna spotykają się też miechowiczanie, gdzie autostrada przecięła na pół tamtejszy las oraz mieszkańcy Stolarzowic, Górnik, Stroszka, Łagiewnik i Rozbarku.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (14 replies).

angel Avatar
angel odpowiedział w temacie: #182939 2019/01/07 12:47
Niech polują na aktywistów i wszyscy będą zadowoleni.
Jedni bo postrzelają, aktywiści bo dziki i inne zwierzęta zostaną ocalone, mieszkańcy bo odgłosy wystrzałów na jakiś czas wystraszą dziki i sarenki.
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #182933 2019/01/06 21:25
A to już trzeba pytać aktywistów, leśniczych, zoologów i innych specjalistów. Ja tylko podkreśliłem, że aktywiści nie są "za dzikami", tylko "przeciw polowaniom" (nie jako aktywista, tylko obiektywny obserwator).
Wiem, że były ustawiane pułapki, w które się nic nie łapało i to cała moja wiedza o eksmisji bez eksterminacji.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #182929 2019/01/06 14:13

majeranek napisał: Konieczności zmniejszenia populacji dzików nikt chyba nie neguje. Aktywiści po prostu mówią, że są inne metody.

Może nam napiszesz jakie to metody i na ile są skuteczne ?
google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #182928 2019/01/06 12:57
Czy ten temat powstał żeby ostrzec ludzi czy zmobilizować aktywistów żeby znowu pojawili się w lesie i blokowali odstrzał ?
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #182924 2019/01/05 22:26
Konieczności zmniejszenia populacji dzików nikt chyba nie neguje. Aktywiści po prostu mówią, że są inne metody.

Ja natomiast uważam, że jeśli ktoś ma uwagi dotyczące niezgodności polowania z prawem, powinien zgłosić swoje uwagi na policji lub w sądzie. A jak nikt nie ma uwag zasadniczych - można polować, tylko że taka impreza w lesie przy tak zaludnionym obszarze powinna być jakoś specjalnie zabezpieczona. Może barierki przy każdym wejściu? A jak nie, to policja. Może obstawiać mecze kopaczy, to może i myśliwych. Tu i tu strzelają.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.