Miasto

Uwaga! Znowu będą polować w lesie


23 grudnia lepiej odpuścić sobie spacery po lesie. W tym dniu myśliwi wyruszą na polowanie i dla bezpieczeństwa radzimy unikać wyznaczonego miejsca.

Reklama

Od kilku tygodni członkowie Koła Łowieckiego "Orzeł" z Tarnowskich Góry regularnie pojawiają się w bytomskich lasach. Myśliwi polują na dziką zwierzynę i w tym czasie przebywanie w lesie jest bardzo niebezpieczne.

23 grudnia odbędzie się kolejne polowanie. Tym razem na łowisku numer trzy, które znajduje się pomiędzy ulicami Podleśna, Dąbrowa Miejska, Sosnowa i Suchogórska. Apelujemy o niekorzystanie z tego fragmentu lasu w godzinach 8-12.

Spacerowanie w tym terminie wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego lepiej zaplanować sobie spacer na inny dzień.

Polowania wywołują duże kontrowersje. 25 listopada było gorąco, gdy w lesie pojawili się aktywiści, którzy są przeciwnikami zabijania zwierząt. Na miejsce wezwano policję, a myśliwi ostatecznie nie oddali żadnego strzału, bo w lesie było zbyt dużo spacerowiczów i rowerzystów.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #182686 2018/12/16 23:17

szeryf napisał: To niech aktywiści wyłapują biegające w mieście lisy i dziki.

A kto będzie wyłapywał biegających po lesie ludzi ?
Edyta Nowak Avatar
Edyta Nowak odpowiedział w temacie: #182667 2018/12/16 01:19

szeryf napisał: To niech aktywiści wyłapują biegające w mieście lisy i dziki.

No wzruszające, jacy Ci nasi "myśliwi" szlachetni. Gdyby nie oni, to zapewne cały ekosystem lasu by się załamał. I na dodatke miasto też bez nich dłużej nie da rady.
Zapraszamy, może coś jeszcze zrobią ze składowiskami odpadów, skoro tacy przydatni i szlachetni.
szeryf Avatar
szeryf odpowiedział w temacie: #182664 2018/12/15 22:45
To niech aktywiści wyłapują biegające w mieście lisy i dziki.
Edyta Nowak Avatar
Edyta Nowak odpowiedział w temacie: #182658 2018/12/15 20:43
Mam nadzieję, za aktywiści znowu nie zawiodą i pseudo myśliwi znowu nie postrzelają. Skąd się biorą tacy ludzie, którym satysfakcję sprawia strzelanie do bezbronnych zwierząt. Fuj :-(.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.