Miasto

Utrudnienia na wiadukcie do maja 2019 roku

Macie dość utrudnień na wiadukcie na ulicy Wrocławskiej? Przygotujcie się, że problemy będą trwać jeszcze pół roku. MZDiM oraz Węglokoks porozumiały się w sprawie wymiany kolejnych dylatacji.

W ostatnich miesiącach podróżowanie Drogą Krajową numer 94 jest udręką dla kierowców. Najpierw w marcu rozpoczęły się prace na wiadukcie, potem doszła przebudowa skrzyżowania ulicy Wrocławskiej z Reja, a teraz jeszcze trwa remont ulicy Konstytucji w okolicy dawnego McDonaldsa. Niestety, mamy złe informacje, bo utrudnienia potrwają jeszcze wiele miesięcy.

Reklama

W listopadzie wprawdzie zakończono prace związane z wymianą dylatacji na wiadukcie, ale kierowcy nadal mogą poruszać się tylko jedną stroną jezdni. Okazuje się, że Węglokoks oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisali porozumienie w sprawie wymiany kolejnych dylatacji.

W praktyce oznacza to, że zwężenie i ograniczenie prędkości nadal będzie obowiązywać. W dodatku dość długo, bo zakończenie prac planowane jest na maj 2019 roku.

Dylatacje są jednym z kluczowych elementów wiaduktu. To na nie są przenoszone wszelkie obciążenia, odkształcenia i przesunięcia. W pierwszym etapie prac wymieniono te najbardziej uszkodzone. Sprawa była bardzo poważna, bo istniało ryzyko zamknięcia wiaduktu.

Wiadukt na ulicy Wrocławskiej od lat jest problematyczny. Skutki szkód górniczych naprawiano już w 2011 i 2014 roku.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #182423 2018/12/05 10:44

miras napisał: Czy nowa władza ma zamiar zabrać się porządnie za rozmowy z weglokoksem czy też nadal będzie to święta krowa w tym mieście.

Póki co to wice prezes Węglokoksu Kraj Andrzej Malesza jest w radzie nadzorczej jednej ze spółek należących do miasta - ZBM, a Jarosław Grzesik jest jej przewodniczącym - były szef górniczej Solidarności a obecnie przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
miras Avatar
miras odpowiedział w temacie: #182421 2018/12/05 09:43
No przecież to jest jakiś cyrk! Czy nowa władza ma zamiar zabrać się porządnie za rozmowy z weglokoksem czy też nadal będzie to święta krowa w tym mieście. Przecież każda normalna firma w czasie w którym do tej pory jest zamknięty wiadukt zdążyła by wyburzyc go i postawić od nowa sądzę że znalazły by się firmy które dały by radę zrobić to już nawet dwa razy.
Jak weglokosks przeznacza grosze to też roboty tak wyglądają.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #182404 2018/12/04 22:02
Nie wiadukt jest problematyczny tylko kopalnia i roszczeniowa swołocz uważająca, że wszyscy w koło zawdzięczają im swoje istnienie.
majeranek Avatar
majeranek odpowiedział w temacie: #182397 2018/12/04 21:34
O, ci dwaj panowie, którzy codziennie o 10 przychodzą sobie podłubać przy wiadukcie, na pewno się ucieszą, że mają robotę jeszcze na 5 miesięcy. A praca chyba dobrze płatna, skoro wystarczy im trochę ponad pół etatu - wszak codziennie po 5 godzin daje 25.

Reklama
Promocja noworoczna