Miasto

W Bytomiu czuć już święta. Miasto wydało prawie 200 tys. zł

Bytomskie ulice już są świątecznie przystrojone, a na Rynku tradycyjnie pojawiła się wielka choinka. W tym roku miasto wydało na ozdoby niewiele mniej niż przed dwunastoma miesiącami.

Za około trzy tygodnie znowu będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. W domach powoli ruszają przygotowania do tego wyjątkowego okresu i nie inaczej jest w mieście. Efekty widać od kilku dni, bo trwa montaż świątecznych dekoracji.

Reklama

Na Rynku już pojawiła się wielka choinka, która jest tam stawiana każdego roku. Świąteczne iluminacje będą jeszcze w kilku innych centralnych punktach naszego miasta. Trafimy na nie przy ul. Dworcowej, pl. Sikorskiego, pl. Wolskiego, ul. Strzelców Bytomskich, pl. Bruninga, pl. Szalonka, w Parku im. M. Konopnickiej, na dworcu autobusowym i skwerze Bonczola.

Za montaż dekoracji świątecznych odpowiedzialne są dwie jednostki miejskie. To Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Zapytaliśmy, ile to kosztuje miasto.

- W tym roku Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu na oświetlenie świąteczne wyda 142 400 zł. Z kolei Miejski Zarząd Dróg i Mostów zlecił montaż 87 sztuk dekoracji i ozdób płaskich oraz przestrzenne 3D z podświetleniem LED - zmienione w stosunku do lat poprzednich na latarniach ulicznych przy najważniejszych ulicach oraz skrzyżowaniach w mieście. Koszt montażu i demontażu dekoracji to kwota 53 737 zł - wyjaśnia Urząd Miasta.

W tym roku udało się trochę zaoszczędzić, bo wydano prawie 10 tys. złotych mniej w porównaniu do poprzedniego roku.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

Stuka Avatar
Stuka odpowiedział w temacie: #182360 2018/12/03 21:33

pogoda napisał: Co roku 200 tys?

dziennikzachodni.pl/dekoracje-swiateczne...-zdjecia/ar/11586030

bytom.naszemiasto.pl/artykul/w-bytomiu-j...502,art,t,id,tm.html

One lądują do śmieci po jedynym sezonie?


Tu chodzi o coroczny wynajem świecidełek od firm zewnętrznych i biznes, bo gdyby miejska spółka kupiłaby raz i jedynie uzupełniała, to nie byłoby ruchu w interesie.
Stawianie choinek na chwilę, to już jest ciekawostka. Przykład z pl. Józefa Bronczola w Miechowicach, corocznie ekipa w składzie ok. 10 chłopa z kierownikiem przyjeżdża posadowić ścięty kilkumetrowy świerk, trwa to kilka godzin. Ów świerk przywożą na ciężarówce do tego mają koparkę której łyżka służy za dźwig do podnoszenia... Efekt tej radosnej twórczości dzisiaj widziałem (rozpięli jeszcze sznurki dla pewności) i tak co roku... A można raz zamówić profesjonalną firmę i posadzić duże drzewo z korzeniami, żeby było nie tylko od święta , zresztą ten cyrk trwa już tyle lat, że mała posadzona wtedy choinka byłaby o...choina.
Ciekawe ile gospodarni "gospodarze" miasta wydali pieniędzy tylko w tym jednym przypadku?
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #182357 2018/12/03 19:03
Trudno nie oprzeć się skojarzeniu:
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #182353 2018/12/03 10:11

Robert Czykiel napisał: Za około trzy tygodnie znowu będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia....

Bytomskie ulice już są świątecznie przystrojone, a na Rynku tradycyjnie pojawiła się wielka choinka. W tym roku miasto wydało na ozdoby niewiele mniej niż przed dwunastoma miesiącami.

Czytaj więcej...Za około trzy tygodnie .....
Pragne poinformować autora że Święta Bożego Narodzenia co roku obchodzone są w takich samych terminach. Skoro post był opublikowany 01.12 to chyba nie stanowi trudności określenie z dokładnością co do jednego dnia za ile to dni te święta będą, nie ? Chyba że się mylę, ewentualnie w tym roku Wigilia ma być 20 czy 28 grudnia ....
pogoda Avatar
pogoda odpowiedział w temacie: #182322 2018/12/01 19:41

Reklama
Promocja noworoczna