Miasto

Rozbierają ruderę. Kierowcy znów mają utrudnienia [FOTO]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy ul. Chorzowskiej. Budynek od lat był w tragicznym stanie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na czas prac zwężono DK79 do dwóch pasów.

Reklama

Kamienica przy ul. Chorzowskiej 11 stoi pusta od wielu lat. Miasto bezskutecznie próbowało ją sprzedać, ale nie znalazł się żaden inwestor zainteresowany jej kupnem. W 2014 roku zaledwie w ciągu miesiąca dwukrotnie wybuchł w niej pożar, w wyniku którego zniszczeniu uległa najwyższa kondygnacja oraz dach budynku.

Przez ostatnie lata przez niezabezpieczony dach były zalewane stropy na niższych kondygnacjach, w wyniku czego konstrukcja kamienicy stopniowo ulegała pogorszeniu. W końcu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w obawie przed zawaleniem wydał decyzję o rozbiórce.

Prace właśnie ruszyły. Za pomocą ciężkiego sprzętu wyburzono tylną ścianę budynku. Ponieważ kamienica stoi tuż przy Drodze Krajowej nr 79, to dla zapewnienia bezpieczeństwa wyłączono z ruchu dwa pasy w kierunku centrum. Obecnie ruch w obu kierunkach odbywa się na pasach przy murze oporowym dawnej kopalni Rozbark. Utrudnienia na drodze mają potrwać do 14 listopada, natomiast wszystkie prace rozbiórkowe mają zakończyć się 16 grudnia.

Przed rokiem rozebrano sąsiednią kamienicę przy ul. Chorzowskiej 9. Wtedy również podjęto decyzję o wyburzeniu ze względu na zagrożenie katastrofą budowlaną.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #181928 2018/11/13 21:21
jeszcze tą ostatnią zamieszkała ruderę powinni wyburzyć po przesiedleniu ludzi.
Szczesiu Avatar
Szczesiu odpowiedział w temacie: #181920 2018/11/13 19:22
Nie wiem, czy byliby chętnie na mieszkanie w takim miejscu, ruch uliczny jest koszmarny - hałas, kurz i spaliny przez większość dnia....
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #181892 2018/11/10 19:36
Bla bla bla
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #181891 2018/11/10 17:29
Mogło miasto doprowadzić tą kamienice do takiego stanu żeby tamtejsze mieszkania mogły trafić na listę mieszkań do remontu, a nie czekać aż będzie konieczna rozbiórka. No ale lepiej kasę wydawać na kopanie piłki i związane z tym bzdurne etaty za tłustą kasę.

Reklama: