Miasto

Mostva przyjęła pierwsze ciężarówki


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Francusko-niemiecki inwestor - firma Mostva - oficjalnie rozpoczął działalność swojego bytomskiego oddziału. Na zrekultywowany teren przy ul. Węglowej wjechały pierwsze lawety z samochodami. Powstało tam największe centrum samochodowe w Polsce.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń zaledwie w październiku sprzedała firmie Mostva trzydziestohektarowy teren po KWK Centrum, a już po roku powstał na nim ogromny plac postojowy dla samochodów, natomiast budowa hali technicznej o 4,5 tys. m2 i bocznicy kolejowej dobiega końca. Oddanie hali do użytku planowane jest już na 1 grudnia, a bocznicy wraz z początkiem przyszłego roku.

Reklama

Centrum samochodowe w Bytomiu będzie największym na terenie Polski. Będą tu trafiać pojazdy prosto z fabryk, a następnie będą rozwożone po Polsce. W międzyczasie, zanim trafią do dilerów, samochody osobowe i dostawcze będą tu doposażane i serwisowane.

Mostva zdecydowała się zainwestować w naszym mieście ze względu na dobre skomunikowanie Bytomia dzięki kolejowej magistrali węglowej i bliskości skrzyżowania autostrad A1 i A4, a także największych zakładów produkujących samochody. W piątek na teren przy ul. Węglowej przyjechał pierwszy transport z fabryki z czeskiego miasta Kolin z samochodami Toyota Yaris Hybrid.

Obecnie w bytomskim centrum samochodowym pracuje 70 osób, ale docelowo zatrudnienie ma osiągnąć poziom 200 pracowników.

Zobacz też:
Reklama: