Miasto

"Srebrny pociąg" wrócił na tory. Wąskotorówka jesienią nie śpi


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Sezon letni już dawno się skończył, ale to nie znaczy, że kolej wąskotorowa wróci dopiero za rok. Pociągi nadal jeżdżą, a to za sprawą "Srebrnego pociągu", który gwarantuje liczne atrakcje.

"Srebrny pociąg" to wspólna inicjatywa Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. Dzięki wspólnemu wysiłkowi w trakcie jesieni można dojechać do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Reklama

Koleje Śląskie zapewniają pociąg, który dowozi pasażerów z Katowic do Bytomia. Na naszym dworcu następuje przesiadka do wąskotorówki, która następnie zawozi zwiedzających do zabytkowej kopalni, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W tym roku pasażerowie mają zapewnioną dodatkową atrakcję. Poza przejazdem wąskotorówką, zwiedzaniem Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych dochodzi jeszcze zwiedzanie stacji i parowozowni Bytom Karb.

To wszystko jest w cenie jednego biletu. Ulgowy kosztuje 45 zł, a normalny 55 zł. Organizatorzy proszą o wcześniejsze kupowanie biletów, a wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. "Srebrny pociąg" jeździe w każdą niedzielę od 7 października do 9 grudnia. W Katowicach wyrusza o godzinie 8.18, a w Bytomiu o 9. Wyjazd z Zabytkowej Kopalni Srebra zaplanowany jest na godzinę 14.

Cena biletu obejmuje:
- przejazd pociągiem Kolei Śląskich w relacji Katowice - Bytom (nr44605) oraz powrotnym Bytom - Katowice (nr44670),
- przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy - Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (nr W-101) oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra - Bytom Wąskotorowy
(nr W-102),
- zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych z przewodnikiem,
- zwiedzanie Stacji i Parowozowni Bytom Karb.

Bilety można nabyć:
1. W Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich w Katowicach w budynku dworca w okresie 04.10.2018 - 08.12.2018
2. W serwisie internetowym Goout.net
3. Na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego (jedynie w przypadku wolnych miejsc).

Gdzie można znaleźć szczegóły oferty?
Regulamin imprezy znajduje się na stronie sgkw.eu, kolejeslaskie.com/turystyka/ oraz kopalniasrebra.pl Można także zadzwonić na infolinię Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (tel.: 666 904 142) lub do Kolei Śląskich (tel.: 727 030 030) . Infolinia w sprawie zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra (pon - pt - od 8:30 - 16:30 - tel: 32 285 49 96 , w dniu specjalnego przejazdu od 9.00 - 15.00 - tel: 32 285 29 81).

Informacje:
- dotyczące zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra można znaleźć na stronie internetowej: kopalniasrebra.pl/zwiedzanie-kopalni/
- dotyczące przejazdu zabytkową koleją wąskotorową można znaleźć na stronie sgkw.eu/
- ogólne dotyczące oferty można znaleźć na stronie kolejeslaskie.com/turystyka/
- więcej o Szlaku Zabytków Techniki i jego obiektach na stronie zabytkitechniki.pl.

fot. Mariusz Senderowski/Facebook/Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #181076 2018/10/08 23:37
A po co mieszkaniec Bytomia na jechać z i do Katowic? Jest wersja tańsza, bez biletu Kolei Śląskich? :)
Stuka Avatar
Stuka odpowiedział w temacie: #181075 2018/10/08 22:11
Witajcie forumowicze, jestem młokosem, dlatego wybaczcie, że w tym miejscu się przywitam.
Niestety nie potrafiłem znaleźć miejsca, w którym się kiedyś przedstawialiście (przedstaw się)
Cieszę się, że jest bytomski.pl i Jego forumowicze, bo dzięki Waszym pasjom i wiedzy o wielu interesujących sprawach się dowiedziałem.
Koniec wazeliny. Pozdrawiam

Reklama: