Miasto

Setki nowych mieszkań w czterech dzielnicach Bytomia

Prezydent Damian Bartyla zapowiada boom mieszkaniowy w Bytomiu. Domów jednak nie będzie budować miasto. Zajmą się tym prywatni inwestorzy. W czterech dzielnicach ma powstać łącznie ponad 800 nowych mieszkań.

W piątek prezydent zorganizował konferencję prasową z udziałem inwestorów, którzy zamierzają postawić nowe bloki i domy w Szombierkach, Osiedlu Ziętka, Łagiewnikach i Bobrku. - Przez ostatnie lata udało nam uczynić z Bytomia miasto atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, ale także dla jego mieszkańców. Najlepiej świadczy o tym fakt, że cztery firmy deweloperskie rozpoczynają inwestycje, dzięki którym powstanie ponad 800 nowych mieszkań - mówił Damian Bartyla.

Reklama

Największy projekt mieszkaniowy ma zostać zrealizowany w Szombierkach. Tam firma AGC przewiduje budowę bloków, które pomieszczą 400 lokali. Będzie to kolejna część osiedla Srebrne Stawy powstającego dookoła stawu Zomerek i pola golfowego. Spółka obecnie kończy budowę pierwszego budynku wielorodzinnego na osiedlu. - Jako inwestor działamy w wielu miastach, takich jak np. Katowice, czy Piekary Śląskie; Jednak w żadnym innym mieście nie spotkaliśmy się z tak dobrą kulturą współdziałania, jak w Bytomiu - stwierdził prezes AGC Rafał Goli.

Pod względem skali przedsięwzięcia kolejnym projektem jest inwestycja 5 Wież, którą opisywaliśmy już wcześniej w naszym serwisie. Grupa Zdrowit po sukcesie "Apartamentów Stroszek" poszła za ciosem i kupiła działki na Sójczym Wzgórzu, gdzie planuje postawić 5 wieżowców. Każdy ma mieścić 50 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 m2 z ogrzewaniem z sieci ciepłowniczej PEC. Realizacja pierwszego etapu jest przewidziana na 2020 rok.

Z kolei w Łagiewnikach w sąsiedztwie Parku Amendy świętochłowicka firma chce postawić 130 mieszkań i domów. - To dopiero początek. Bytom ma ogromny potencjał, który rozpoczął wykorzystywać. Już teraz mogę stanowczo powiedzieć, że nasza firma będzie inwestowała w Bytomiu przed co najmniej następne 10 lat - powiedział Mirosław Serkies, prezes Perfekt Developer. Spółka dotąd była szczególnie aktywna w Chorzowie, gdzie wybudowała nowe budynki wielorodzinne i jednorodzinne. Na swoim koncie ma również zakończone inwestycje w Świętochłowicach.

Ostatnim z przedsięwzięć zaprezentowanych na piątkowej konferencji była budowa 34 domów na osiedlu Pod Brzozami na granicy Bytomia z Zabrzem. Będzie to wspólny projekt Towarzystwa Budownictwa Społecznego i firmy Hoger. TBS już 8 lat temu planował rozbudowę osiedla na terenie dawnego stadionu, ale dopiero teraz ta koncepcja ma szanse realizacji. Na podstawie umowy z prywatnym inwestorem miejska spółka przekaże działki pod budowę, natomiast firma postawi na nich 34 domy. 8 z nich zostanie przekazanych TBS. Prace mają ruszyć jesienią, a pierwszy z domów ma powstać do końca tego roku.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (7 replies).

Sir Zorro Avatar
Sir Zorro odpowiedział w temacie: #180749 2018/09/14 21:49
małe sprostowanie

Nie mieszkań, ale domów.
Nie AGC, Zdrowit i Perfekt Developer ale Węglokoks.
I nie wybuduje, ale zrówna z ziemią.
insd Avatar
insd odpowiedział w temacie: #180744 2018/09/14 14:44
Nigdzie nie znalazłem konkretnych lokalizacji rzeczonych inwestycji. Skoro przedsięwzięcie jest już tak zaawansowane, to na jakich działkach ma powstać? Rozumiem, że tak wielkie inwestycje zostały poprzedzone uchwaleniem planu miejscowego tych terenów?

Apartamenty na Stroszku to kikut między garażami a Lidlem, który powstał w oparciu o wuzetkę (uchwalony po inwestycji plan miejscowy nie zakłada tam mieszkaniówki). Przy ruchliwej drodze, zapleczu supermarketu i klimatyzatorach. Na Szombierkach i Bobrku też będzie eldorado - z widokiem na śmieci.
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #180688 2018/09/11 12:20

sławoj sławonowicz napisał: Dupny prezes Rafał. 28 letni łeb, którego stary posadził na stołku.

Ważne, że jego wspólnikiem jest bytomski Misiewicz, który ostatnio przytył jeszcze z 15 kg.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #180687 2018/09/11 01:11
Dupny prezes Rafał. 28 letni łeb, którego stary posadził na stołku.
Jawor Avatar
Jawor odpowiedział w temacie: #180669 2018/09/10 09:02
Pamiętam jak kiedyś w Agorze do wygrania był Apartament w TG o zawrotnej powierzchni bodajże 30 m2. To faktycznie apartament przez duże A. Kiedyś na pomieszczenia o tej powierzchni mówili: piwnica lub garaż.

Reklama
Promocja noworoczna