Miasto

Kłęby dymu nad Bytomiem. Pali się składowisko aut w Radzionkowie

W czwartek rano mieszkańcy Bytomia widzieli unoszący się na niebie dym. Okazuje się, że wybuchł pożar w hali recyklingu samochodów w Radzionkowie.

Wielkie kłęby dymu od rana są widoczne w Bytomiu. Pożar jednak nie wybuchł na terenie naszego miasta, a w sąsiednim Radzionkowie. Pali się hala recyklingu samochodów firmy Wtórmet, która znajduje się przy ulicy Nałkowskiej.

Reklama

Sytuacja jest poważna, bo ogień zajął całą powierzchnię magazynu. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 6.30. Cały czas trwa akcja gaśnicza. - Pożarem objęta jest cała hala. Na obecną chwilę mamy zadysponowanych 11 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - komentuje w Polsacie News dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Trwa walka, aby straty nie były większe. Istnieje ryzyko, że ogień przeniesie się na sąsiedni budynek administracyjny. W dodatku nieopodal jest baza paliw, ale strażacy zapewniają, że na razie nie ma powodów do obaw.

We Wtórmecie magazynowane są wraki samochodów. Hala ma 900 metrów kwadratowych, co powoduje, że ugaszenie pożaru nie nastąpi zbyt szybko.

fot. Aleksandra Jasiewicz

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

tet Avatar
tet odpowiedział w temacie: #180619 2018/09/06 22:02

Passphrase napisał: Najprostsza i najbardziej ostatnio popularna wsrod skladowisk roznych odpadow, jak juz nie ma co z tym zrobic to sie podpala i jeszcze bierze odszkodowanie z ubezpieczalni.


Wszystkowiedzący forumowicze. pożar był na terenie złomowca. Spaliła się spora hala recyklingu i dużo pojazdów. to nie ma nic wspólnego ze śmieciami.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #180611 2018/09/06 11:32
Najprostsza i najbardziej ostatnio popularna wsrod skladowisk roznych odpadow, jak juz nie ma co z tym zrobic to sie podpala i jeszcze bierze odszkodowanie z ubezpieczalni.
Paweł P Avatar
Paweł P odpowiedział w temacie: #180610 2018/09/06 11:16
Super, jakby nam mało było własnych śmieci to jeszcze od sąsiadów musimy wdychać. Ciekawe, czy faktycznie tylko auta tam składowali, czy jakieś inne syfy również.

Reklama
Promocja noworoczna