Miasto

Zawaliła się kamienica przy ul. Żeromskiego!


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Runęła ściana zewnętrzna kamienicy przy ulicy Żeromskiego. Trwa przeszukiwanie gruzowiska.

Bytomska straż otrzymała zgłoszenie o katastrofie budowlanej przy ul. Żeromskiego 34 o godzinie 8:23. Uległa tam zawaleniu ściana zewnętrzna od strony podwórza oraz stropy pomiędzy parterem a drugim piętrem. Mieszkania w tym budynku już od dawna były wykwaterowane, lecz na parterze wciąż działa niepubliczny zakład opieki medycznej. Strażacy musieli ewakuować z niego osoby przebywające wewnątrz.

Reklama

W akcji bierze udział 11 zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczne grupy poszukiwawcze z Radzionkowa i Jastrzębia Zdroju. Do sprawdzenia gruzowiska wykorzystywane są psy poszukiwawcze i kamery termowizyjne. Ze względu na duże niebezpieczeństwo, ratownicy na razie nie weszli do środka. Na miejsce ma przyjechać ciężki sprzęt, za pomocą którego zostaną usunięte elementy budynku zagrażające zawaleniem.

Na miejsce przyjechała również Powiatowa Inspektor Nadzoru Budowlanego, Elżbieta Kwiecińska. Po dokonaniu oględzin stwierdziła, iż sąsiednie zabudowania nie zostały naruszone. Zawaliła się bowiem część kamienicy, która nie stykała się z budynkiem obok.

Gmina Bytom, będąca właścicielem kamienicy, będzie musiała rozebrać zawalony pion budynku, ale nie będzie konieczności wyburzenia całego obiektu. Zarządzające nim Bytomskie Mieszkania nie mają planów co do jego remontu. Przewidywano jedynie rozbiórkę oficyny i rewitalizację podwórza ze środków unijnych.

fot. Teresa Ebis

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

Lusia Avatar
Lusia odpowiedział w temacie: #179929 2018/07/22 21:06
takich kamienic jest więcej, jak wszyscy wiedzą-ale my mamy pewien mankament bo albo mamy pieniądze ale idą gdzie indziej. Mamy konserwatora , który nic nie robi albo wstawi zabytek co jest kolejna bzdurą naciągającą mieszkańców, zarządców itd lub udajemy że nie widzimy bo wystarczy okna zamurować i jest ok ...itd Szkoda ze nie mamy czasu na taraz a potem widzimy takie sprawy! dobrze ze nie ma ofiar, a co przy kolejnej jak będą????

Reklama: