Miasto

Do Zabrza tramwajem tylko z przesiadką


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Rusza przebudowa mostu nad potokiem Julka. Z tej przyczyny nie dojedziemy już tramwajami z Bytomia do Zabrza. Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na liniach 5 i 30.

Obiekt mostowy przy granicy Bytomia z Zabrzem od dawna prosi się o solidny remont. Jego inwentaryzacja wykazała, że nawierzchnia tramwajowa jest w stanie przedawaryjnym. Tramwaje Śląskie postanowiły więc zaradzić sprawie i przystępują do działania. W ciągu najbliższych miesięcy istniejąca przeprawa zostanie częściowo rozebrana i gruntownie przebudowana.

Reklama

Do tego zadania wybrano krakowskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK. Prace będą kosztować blisko 3,5 mln zł. Wykonawca m.in. wymieni przęsło mostu, umocni brzegi potoku i skarpy oraz przebuduje torowisko na odcinku do przejazdu przez ul. Stara Cynkownia w Bytomiu.

W trakcie trwania inwestycji kursowanie tramwajów na tej trasie nie będzie możliwe. Z tego powodu już od poniedziałku zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu:
- tramwaje linii nr 5 kursować będą w relacji: Zabrze Zaborze pętla Lompy - Zabrze Biskupice pętla,
- tramwaje linii nr 30 kursować będą w relacji: Bytom pl. Sikorskiego - Bytom Bobrek os. Pod Brzozami,
- uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona symbolem T-5 kursująca w relacji: Bytom Bobrek Ratusz - Zabrze Biskupice Zamkowa.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania. Termin wykonania prac przez TOR-KRAK wyznaczono na 10 lipca.

fot. Tramwaje Śląskie

Zobacz też:
Reklama: