Miasto

ALDI pomyliło Bytom z... Bytomiem Odrzańskim


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Niedawno odświeżono wnętrza sklepu niemieckiej sieci ALDI mieszczącego się vis-a-vis gmachu Urzędu Miejskiego. W odnowionym markecie znalazł się jednak pewien szczegół, który zdecydowanie nie pasuje do tego miejsca...

Reklama

Otwarcie bytomskiej placówki ALDI po modernizacji odbyło się 26 stycznia. - To jedyny taki market w centrum miasta. Powiedziałabym nawet, że żaden inny sklep ALDI na Śląsku tak nie wygląda. Został wkomponowany w miejsce dawnego browaru i od początku jego fasada była chwalona przez mieszkańców. Teraz również wnętrza nabrały tego nowoczesnego charakteru - powiedziała Aneta Hajduk, Zastępca Kierownika Sklepu przy ulicy Wrocławskiej.

W ramach prac odświeżono wystrój dyskontu, zmieniono sposób prezentacji asortymentu, unowocześniono sprzęty i zamontowano oznaczenia umożliwiające szybsze odnajdywanie poszukiwanych produktów. Dzięki temu sklep rzeczywiście wygląda o wiele lepiej, niż przed remontem. Niestety pozytywny efekt psuje drobny szczegół.

Na ścianie przy linii kas projektanci umieścili duży emblemat z napisem "Twój ALDI Bytom" oraz grafiką przedstawiającą pierzeję zabytkowych kamieniczek. Rzecz w tym, że takich budynków na próżno szukać w naszym mieście. Projektanci pracujący nad nowym wystrojem bytomskiego sklepu omyłkowo umieścili na ścianie XVII-wieczne kamienice stojące przy Rynku w Bytomiu Odrzańskim - mieście oddalonym od naszego aż o 300 kilometrów. W dodatku Aldi nie posiada tam żadnego sklepu.

- Bardzo przepraszamy za pomyłkę w motywie regionalnym. Wątek patriotyzmu lokalnego jest nam niezwykle bliski, tym bardziej ubolewamy, że wkradł się błąd w tak ważny dla nas element wystroju sklepu według nowej koncepcji wizualnej - wyjaśnia Agata Biernacka, specjalistka ds. Komunikacji i PR ALDI. - Najpewniej zawinił tu czynnik ludzki na etapie weryfikacji projektów motywów regionalnych dla wielu miast. Dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej naprawić te sytuację. Najpóźniej do Wielkanocy wymienimy motyw regionalny na adekwatny - obiecuje.

ALDI to nie jedyna firma, która pomyliła Bytom z Bytomiem Odrzańskim. Podobne wpadki zdarzają się dość często i to nawet przedsiębiorstwom, które doskonale powinni znać polskie miasta. Na stacjach benzynowych można natknąć się na plany Bytomia wydane przez Daunpol Pilot, na okładce których obok zdjęć z ulicy Dworcowej i Rynku widnieje fotografia hotelu Pod Złotym Lwem - jednego z najbardziej znanych zabytków Bytomia Odrzańskiego. Z kolei przed kilkoma laty na ścianach w wielu bytomskich biurach można było zobaczyć kalendarze plakatowe z charakterystyczną wieżą ratuszową w Bytomiu Odrzańskim, ale podpisane jako Bytom.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

Edyta Woronowicz Avatar
Edyta Woronowicz odpowiedział w temacie: #177811 2018/03/12 11:30
A moim zdaniem to wstyd, żeby do czegoś takiego dopuścić.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #177737 2018/03/07 23:36
Przepraszam ale czy IPN zajmie się tym tematem z urzędu czy trzeba to zgłosić?
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #177730 2018/03/07 13:03
I co ?
Niezwykle istotna informacja. Tabloidowa stricte.

Reklama: