Miasto

Osiedle przy polu golfowym się rozrośnie [WIZUALIZACJE]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

W Szombierkach powstaje pierwszy od wielu lat nowy blok mieszkalny. Budynek wielorodzinny rośnie na terenie osiedla Srebrne Stawy, które słynie z sąsiedztwa pola golfowego.

Reklama

Obecnie osiedle tworzy zespół szesnastu domów wolnostojących oraz dwa rzędy zabudowy szeregowej, na którą składa się w sumie 30 modułów. Obok nowych domów stoi samotny blok mieszkalny wybudowany w czasach PRL. Niedawno przeszedł termomodernizację, dzięki czemu już tak nie odstaje od reszty, a już za moment będzie mieć nowe towarzystwo w swojej skali.

W sąsiedztwie wspomnianego bloku, przy ul. Golfowej 5 powstaje zupełnie nowy budynek mieszkalny. Inwestorem i zarazem wykonawcą jest firma AGC Bytom, która zajmuje się m.in. rekultywacją terenów w okolicy Kolonii Zgorzelec. Budynek będzie mieścić na pięciu piętrach 25 mieszkań o powierzchni od 42,10 m2 do 57,85 m2. Każde z nich będzie posiadać własny balkon, komórkę lokatorską oraz miejsce parkingowe. Na parterze budynku przewidziano dwa lokale usługowe o powierzchni 52 m2 i 81 m2.

Budowa obiektu postępuje bardzo szybko. Nieruchomość budowana jest w technologii tradycyjnej murowanej. Wykonawca planuje osiągnięcie stanu surowego zamkniętego na przełomie maja i czerwca, a przewidywany termin oddania nieruchomości do użytkowania w stanie deweloperskim to jesień tego roku.

wizualizacje: AGC Bytom sp. z o.o.

Subskrybuj kanał Bytomski.pl na YouTube!

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

vanstypeks Avatar
vanstypeks odpowiedział w temacie: #177388 2018/02/16 10:24
"W Szombierkach powstaje pierwszy od wielu lat nowy blok mieszkalny. "
A TBSy to co? Powstały niedawno.
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #177387 2018/02/16 09:23
To jest to osiedle, które zbudowała spółka zajmująca sie tamtejszą rewitalicacją i w której odrazu po przegranych wyborach była wice prezydent Bytomia Halina Bieda dostała stołek dyrektora a chwile po tym prezesa ? W zeszłym roku ekipa Damiana podpisała umowę z pochodną firmą na rewitalizację przy Bytomce za 24,3mln. Te przepychanki na Parkowej tj tylko szopka i kwik przy korycie bo jedna świnia drugiej kartofla zeżarła.

Reklama: