Miasto

Tony soli, piasku i schronienie dla bezdomnych. Bytom gotowy na zimę


Niebawem biały puch może pokryć bytomskie ulice i chodniki. Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej jednak zapewnia, że jest przygotowany na ostrą zimę.

Reklama

Już od dobrych kilku tygodni w ogólnopolskich mediach czytamy o nadchodzących mrozach i opadach śniegu. Niektórzy nawet straszą kolejną "zimą stulecia". Niedawno z nieba spadły już pierwsze płatki śniegu, ale jak na razie zima nie zagościła na dobre.

Jeżeli sprawdzą się najgorsze prognozy, to Bytom zostanie wystawiony na ciężką próbę. Czy w nadchodzących miesiącach zima nie zaskoczy drogowców? Są zapewnienia, że nie mamy powodów do obaw. Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej ujawnił, jak miasto jest przygotowane na zimę.

Za walkę z mrozami i śniegiem odpowiada Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek. Wykonawca już zmagazynował 2500 ton soli oraz 350 ton piasku. Do dyspozycji ma specjalistyczny sprzęt w postaci 26 pojazdów do usuwania skutków zimy. W tym są nie tylko samochody do usuwania śniegu z ulic, ale także m.in. pługo-piaskarki do chodników.

Także MZZiGK ma przygotowane 20 ton soli oraz 50 ton piasku. Przy głównych skrzyżowaniach będą ustawione skrzynie z piaskiem, a mieszkańcy będą mogli ogrzewać się przy koksownikach.

Pamiętano także o bezdomnych, którzy zimą często nie mają schronienia. Do ich dyspozycji jest noclegownia, która znajduje się przy ulicy Kosynierów. Ponadto od października do końca marca mogą korzystać z ogrzewalni, która może pomieścić 40 osób.

- Każdy „podopieczny” ogrzewalni może skorzystać tu nie tylko z toalety, łaźni, krzesła lub ławki - aby w cieple na siedząco spędzić noc, ale także z gorącego napoju - mówi Adam Tomaszewski, kierownik bytomskiej noclegowni.

Bezdomni mogą szukać szczegółowych informacji oraz pomocy pod bezpłatnym numerem telefonu 987, który uruchomiło Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.