Miasto

Bytomski.pl ma już 9 lat!!!

Jesteśmy z Wami już od prawie dekady! 9 lat temu zarejestrowaliśmy domenę Bytomski.pl. Dziękujemy, że od tylu lat współtworzycie razem z nami ten serwis.

18 października 2006 roku w przestrzeni polskiego internetu pojawił się adres, który po dziewięciu latach stał się najpopularniejszym źródłem bieżących informacji o Bytomiu. Jednak historia naszego serwisu jest odrobinę dłuższa... Bytomski powstał na bazie forum dyskusyjnego Forum.Bytom.pl założonego kilka miesięcy wcześniej, bo w maju 2006 roku. Od samego początku tutejsze wymiany opinii były prowadzone na wysokim poziomie i z uszanowaniem zasad tzw. netykiety. Nasze forum stało się miejscem, gdzie można było nie tylko poznać poglądy innych internautów, ale także poznać niuanse historii miasta i dowiedzieć się co ciekawego wydarzyło się w Bytomiu. Tutaj zawierano nowe znajomości zarówno wirtualne, jak i realne, gdyż użytkownicy co pewien czas widywali się na forumowych spotkaniach w bytomskich knajpkach.

Reklama

Forum do dziś stanowi ważny element Bytomski.pl. Jesteśmy dumni z tego, że udziela się na nim tylu wspaniałych ludzi o niezwykle szerokich horyzontach. To właśnie dzięki nim dyskusje na forum są pełne interesujących informacji. Bardzo często nasza redakcja korzysta z wiadomości przekazywanych przez forowiczów przy codziennym tworzeniu artykułów. Podobnie czyni wielu lokalnych i regionalnych dziennikarzy, dla których posty tworzone przez naszych użytkowników są prawdziwą skarbnicą wiedzy o aktualnej sytuacji miasta.

Nasza redakcja przez te wszystkie lata uważnie wsłuchuje się w to, o czym rozmawiają bytomianie. W ten sposób udaje się nam tworzyć treści trafiające w oczekiwania mieszkańców, dzięki czemu z roku na rok popularność Bytomskiego stale rośnie. W 2008 roku nasz serwis notował średnio 18 134 wizyty w miesiącu, natomiast średnia w 2014 roku wyniosła już 84 621 wizyt miesięcznie - to wzrost o 366%! Tegoroczna wiosna okazała się dla nas wyjątkowo dobra, gdyż w kwietniu tego roku odwiedziła nas rekordowa ilość internautów. Nasze statystyki wykazały wtedy aż 123 478 wizyt. To bez wątpienia stawia nasz serwis na podium lokalnego Internetu.

bytomski infografika dwie str m

Miniony rok był dla nas pełen wyzwań. Przez okrągłe 12 miesięcy Bytomski.pl ukazywał się także w formie papierowej gazety. W każdy piątek do rąk bytomian trafiało 8 tysięcy bezpłatnych egzemplarzy zawierających przegląd najważniejszych wydarzeń z ostatniego tygodnia. Nasza gazeta cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców. Niektórzy z nich tak ucieszyli się z faktu, iż rozpoczęliśmy jej wydawanie, że dzwonili do naszej redakcji z podziękowaniami i gratulacjami. Niestety lokalny rynek reklamy okazał się bardzo słaby i dochody ze sprzedaży reklam nie pozwoliły nam na dalsze drukowanie gazety. Nie udało nam się również przystąpić do przetargu na publikacje miejskich ogłoszeń, gdyż specyfikacja zamówienia w ostatniej chwili została tak zmodyfikowana, aby uniemożliwić nam konkurowanie z innymi wydawcami. Z tego powodu najpopularniejsza bytomska gazeta musiała na początku tego roku zniknąć z rynku.

Dużym wyzwaniem ubiegłego roku była przeprowadzona przez naszą redakcję akcja informacyjna związaną z wyborami samorządowymi. Zrealizowaliśmy wówczas serię wywiadów video ze wszystkimi kandydatami na prezydenta Bytomia, które obejrzało ponad 4 tysiące internautów. Ponadto wraz ze stowarzyszeniem Miasto dla Mieszkańców zorganizowaliśmy debatę kandydatów, której przysłuchiwała się w Centrum im. G. Gorczyckiego setka bytomian, a kolejne 800 wyborców obserwowało ją za pośrednictwem internetowej transmisji na żywo - pierwszej w historii wyborów samorządowych w Bytomiu.

Mamy nadzieję, że zdołamy podjąć sprostać kolejnym wyzwaniom, jakie przed nami stoją. Liczymy, że za rok, na okrągłe 10. urodziny, Bytomski.pl będzie przekazywać jeszcze więcej informacji i w bardziej nowoczesnej formie. Przed nami dużo pracy i wierzymy, że będziecie nam w tych staraniach towarzyszyć :).

Dziękujemy Wam za te 9 lat spędzonych z Bytomski.pl!

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (9 replies).

olowpb Avatar
olowpb odpowiedział w temacie: #162879 2015/11/18 09:38

google bot napisał:

Szczesiu napisał: Szkoda tylko, że nie ma już tego bytomskiego który był kiedyś. Dziś, nie bójmy się tego powiedzieć - forum jest prawie martwe.

Podpisuję się pod tym. Kiedyś wchodziłem kilka razy dziennie, teraz tylko jak mi się nudzi. Dla mnie głównym powodem było usunięcie Tapatalka, co skomentowałem na FB. Niestety komentarz na FB został skasowany :whistle:
Tak trzymać.

U mnie jest podobnie. Jakoś się wypaliłem po zmianie szaty graficznej.
Niestety poziom merytoryczny również opadł.
Choć na plus mogę wskazać aktywność BPK i tym samym możliwość zgłaszania różnych spraw.
google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #162867 2015/11/17 21:48

Szczesiu napisał: Szkoda tylko, że nie ma już tego bytomskiego który był kiedyś. Dziś, nie bójmy się tego powiedzieć - forum jest prawie martwe.


Podpisuję się pod tym. Kiedyś wchodziłem kilka razy dziennie, teraz tylko jak mi się nudzi. Dla mnie głównym powodem było usunięcie Tapatalka, co skomentowałem na FB. Niestety komentarz na FB został skasowany :whistle:
Tak trzymać.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #162778 2015/11/13 23:28
GRATULACJE!!!!
Paweł P Avatar
Paweł P odpowiedział w temacie: #162772 2015/11/13 21:13
Gratulacje!
Co do forum, to ja się dziwię że nowa wersja, mogła kogoś aż tak odstraszyć, że przestał pisać. Natomiast warto do 10-tych urodzin popracować nad niektórymi rzeczami tak żeby działały bez zarzutu, również (a powoli już przede wszystkim) na urządzeniach mobilnych.
Odnośnie felietonów, to fajnie że politycy dzielą się swoimi opiniami, szkoda natomiast że rzadko wdają się w dyskusje. Dla mnie jednak pomysł na plus :)
pogoda Avatar
pogoda odpowiedział w temacie: #162769 2015/11/13 19:57
Naszła mnie ochota na tort. Gdzie i kiedy mogę taki zjeść taki nieodpłatnie?

Najbardziej szkoda mi wydania na papierze. Ciekaw jestem jaki model biznesowy towarzyszy gazecie Miechowic tzn czy podzieli losy gazety bytomski.pl

Reklama
Promocja noworoczna