Miasto

Szkoły na sprzedaż


Miasto zamierza sprzedać dwa kompleksy szkolne w Szombierkach i na Stroszku. Najbliższy przetarg już za kilka dni.

Reklama

Do zamkniętego Gimnazjum nr 6 przy ul. Orzegowskiej 82 uczniowie już najprawdopodobniej nie wrócą. Urząd Miejski nie planuje jego reaktywacji. Gmina już drugi raz rozpisała przetarg na jego sprzedaż. To jeden z młodszych kompleksów szkolnych w naszym mieście, lecz wymagający remontu. Został wybudowany w latach 70. XX wieku. Składają się na niego dwa budynki z salami lekcyjnymi i gabinetami nauczycielskimi, hala sportowa oraz trzy boiska. Wraz z budynkami oferowany jest duży teren o powierzchni blisko 18 tys. m2, położony tuż przy zabytkowym parku Fazaniec i osiedlu. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 250 000 zł. Termin przetargu wyznaczono na 30 grudnia.

Gmina chce również sprzedać część kompleksu dawnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Narutowicza 7. Dawniej składały się na niego szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Obecnie działa tam jedynie podstawówka, ale w osobnych obiektach. Oferowane są: dwupiętrowy budynek z salami lekcyjnymi, hala sportowa oraz działka o powierzchni przeszło 8 tys. m2. Oba obiekty wzniesiono w latach 60. XX wieku. W sąsiedztwie znajduje się szkoła podstawowa, stadion Ruchu Radzionków oraz osiedle mieszkaniowe, natomiast w pobliżu przebiega Droga Krajowa nr 11. Cena wywoławcza wynosi 2 400 000 zł. Termin przetargu wypada 10 lutego.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.