LifeStyle

W Bytomiu coraz więcej milionerów


Powodzi się mieszkańcom naszego miasta. Z danych katowickiej Izby Skarbowej wynika, że powiększyła się grupa bytomian, którzy w ubiegłym roku osiągnęli co najmniej milion złotych dochodu.

Reklama

W Bytomiu nie brakuje mieszkańców z problemami, a społeczeństwo nie zalicza się do najbardziej zamożnych w naszym kraju. Nie brakuje jednak mieszkańców, którym bardzo dobrze się powodzi. Katowicka Izba Skarbowa opublikowała najnowsze dane, z których możemy się dowiedzieć, że w naszym mieście nie brakuje milionerów.

Dane zostały opracowane na podstawie zeznań podatkowych za 2017 rok. Statystyki dotyczą zarówno przedsiębiorców, jak i zwykłych pracowników. Ci drudzy coraz częściej zaczynają przekraczać magiczną barierę miliona złotych dochodu. W ubiegłym roku w całym województwie było ponad stu milionerów, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę. Najlepszym sposobem na dołączenie do ekskluzywnego grona nadal jest własny biznes lub kontrakt menedżerski.

Ilu mieszkańców Bytomia w zeznaniu podatkowy wykazało co najmniej milionowy dochód? Izba Skarbowa wyliczyła, że takich bytomian jest 48. To o sześć osób więcej niż rok wcześniej. W statystyce oczywiście nie są uwzględnione osoby, które fortuny dorobiły się w nielegalny sposób i nie wykazały jej w rozliczeniu z fiskusem.

W całym województwie śląskim milionerów jest 2809. Najwięcej w Częstochowie oraz Bielsku-Białej. Najmniej w Piekarach Śląskich, czy Jastrzębiu-Zdroju.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.