LifeStyle

Zamiast taksówki... auto na minuty

Bytom znalazł się w gronie czternastu miast Śląska i Zagłębia, w których od kilku dni funkcjonuje carsharing. Za sprawą usługi Traficar mieszkańcy naszego miasta mogą wypożyczać samochody na minuty, by poruszać się po metropolii.

We flocie Traficara w naszym regionie jest 300 pojazdów Renault Clio. Ceny za korzystanie z usługi na Śląsku i Zagłębiu nie różnią się od innych miast w Polsce, gdzie Traficar pojawił się wcześniej. Każdy przejechany kilometr kosztuje 80 groszy, minuta jazdy 50 groszy, a minuta postoju 10 groszy.

Reklama

Model wypożyczania samochodów działa w oparciu o otwarty model parkowania, czyli tak zwany free-floating. To oznacza, że pojazd można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu na terenie strefy dostępności Traficara. Inaczej, niż w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście w przypadku Śląska i Zagłębia istnieje możliwość przemieszczania się pomiędzy miastami w ramach standardowej taryfy (bez ponoszenia dodatkowych opłat). Dodatkową przestrzeń parkingową stanowi 10 stacj paliwowych partnera usługi: PKN Orlen.

Traficar jest dostępny w następujących miastach: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy i Zabrze, a także lotnisko w Pyrzowicach. Twórcy usługi zaprojektowali strefę dostępności pojazdów analizując najpopularniejsze trasy w regionie. Z czasem, zależnie od zapotrzebowania, zasięg strefy może ulec zmianie.

- Od startu Traficara ważnym punktem w rozwoju usługi było dotarcie na Śląsk. To bardzo wymagający obszar z uwagi na duże rozproszenie regionu, dlatego z dużą starannością zaplanowaliśmy tutaj naszą obecność. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Śląska i Zagłębia docenią wygodę korzystania z samochodów na minuty. Cieszymy się, że jako pierwsi możemy zapewnić im ku temu okazję - powiedział Piotr Groński, Prezes w firmie Traficar.

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna