LifeStyle

Dotacje na założenie biznesu. Ruszył nabór


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

25 tysięcy złotych na start i 1,5 tys. zł co miesiąc nawet przez rok. Właśnie ruszył nabór do projektu "Masz pomysł - masz firmę" Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, to udaj się do BARI. W ramach projektu "Masz pomysł - masz firmę" bezrobotni lub nieaktywni zawodowo mieszkańcy Bytomia w wieku powyżej 30 lat mogą otrzymać wsparcie finansowe i doradczo-szkoleniowe na założenie własnej działalności gospodarczej. Chętni muszą zaliczać się do co najmniej jednej z tych grup: osób powyżej 50. roku życia, kobiet (szczególnie powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka), osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych lub osób o niskich kwalifikacjach.

Reklama

Uczestnicy projektu otrzymają bezzwrotną dotację w wysokości do 25 500 zł, wsparcie pomostowe wypłacane co miesiąc nawet przez rok do kwoty 18 600 zł oraz doradztwo i szkolenia w zakresie prowadzenia firmy. Dzięki temu osoby zamierzające uruchomić działalność gospodarczą mogą nie tylko zakupić niezbędny sprzęt i wyposażenie, ale też opłacać stałe, comiesięczne wydatki np. na ZUS.

Szersze informacje na temat projektu "Masz pomysł - masz firmę" udziela sekretariat BARI przy Rynku 19 lub pod numerem telefonu 32 442 02 72. Na stronie internetowej spółki można znaleźć regulamin i dokumenty rekrutacyjne. Nabór rozpoczął się 9 marca i potrwa dwa tygodnie, lecz może zostać wydłużony.

Zobacz też:
Reklama: