Kultura

Opera Śląska świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca!


Bytomska instytucja kultury celebruje Międzynarodowy Dzień Tańca już od poniedziałku 27 kwietnia, ale to właśnie dziś ma miejsce finał świętowania. Co w programie?

Reklama

- Gale, koncerty, spektakle baletowe. Tak obchodzono w poprzednich latach święto tańca i tancerzy. Tak również świętowano w Operze Śląskiej do tej pory – przyznaje Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej. Tegoroczne świętowanie przebiegnie jednak zupełnie inaczej. Teatry w całej Polsce będą otwarte dopiero w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, ale nie stanowi to przeszkody do celebrowania tego wyjątkowego dnia.

Opera Śląska przenosząc swoją aktywność do Internetu, proponuje melomanom i miłośnikom tańca wiele atrakcji. Będą lekcje balety, film o historii point zrealizowany przez Operę Śląską, filmowy alfabet baletowy, a o godz. 17.30/18 będzie można zobaczyć reportaż o tancerzach Opery Śląskiej, którzy opowiadają o tym, czym jest dla nich taniec. Wszystko odbędzie się za sprawą mediów społecznościowych, dlatego warto śledzić operowego Facebook’a i Instagram. - W tym roku, ze względu na pandemię, Opera Śląska świętuje online! Zgodnie z mottem „Opera Blisko Ciebie”, ani tancerze, ani inne zespoły artystyczne, ani dyrekcja, nie wyobrażali sobie, aby to święto spędzić bez swoje widowni. I do udziału w tanecznych wydarzeniach zaprosili na kanały społecznościowe – dodaje Magdalena Nowacka-Goik.

W poprzednich dniach można było m.in. usłyszeć, jak tancerze Baletu Opery Śląskiej opowiadają o obchodach Międzynarodowego Dnia Tańca w swoich rodzinnych krajach.

Kierownik zespołu, Grzegorz Pajdzik, zdradził tajniki pracy tancerzy.

 

W środę 29 kwietnia, przygotowano najwięcej niespodzianek. Już od samego rana, solistka Opery Śląskiej, Aleksandra Piotrowska-Zaręba zaprasza na profesjonalną lekcję baletu i tańczy w domu fragment z baletu „Giselle”. Można to zobaczyć TU!

W programie obchodów także życzenia i rekomendację spektaklu baletowego od wybitnego choreografa związanego z Operą Śląską - Henryka Konwińskiego, film o historii point, zrealizowany przez Operę Śląską, filmowy alfabet baletowy i reportaż o tancerzach Opery Śląskiej, którzy opowiadają o tym, czym jest dla nich taniec.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.