Kultura

Zespół Beuthen wydaje nową płytę!


Zespół Beuthen wraca do gry. Niebawem, bo pod koniec listopada, ukaże się jego nowa płyta pt. „(Bez)duszny”.

Reklama

Krążek zostanie wydany dzięki Zima Records. Jak zapewniają artyści będzie mrocznie, industrialni i tajemniczo, a wszystko inspirowane jest Bytomiem.

Płyta składa się z ośmiu utworów: „Wejdź”, „Pustka = początek”, „Na kropli łzy”, „Niezgoda”, „Nikt nie patrzy”, „W myślach”, „Najlepiej prawdę” oraz „Jestem”. 8 kwietnia zespół na swoim facebookowym fanpage’u poinformował, że w jednym z nich („Na kropli łzy”) gościnnie zaśpiewała Anja Orthodox, wokalistka Closterkeller.

Przypomnijmy, że zespół Beuthen powstał w 2014 roku. Tworzą go: Michał Urbańczyk - gitarzysta, Marek Krajcer - wokalista formacji oraz muzycy sesyjni: Marek Szumowski, Łukasz Pomietło i Maciej Wróbel. Pierwszy mini-album „Przewartościowanie” wydali w 2015 roku. Z kolei w listopadzie 2016 ukazał się split z zespołem This Cold pod tytułem „Listopad”, w którym bytomianie zaprezentowali utwór „Zjawa”. O zespole pisaliśmy już w 2016 roku, przy okazji premiery teledysku „Cienie przeszłości” z płyty „Przewartościowanie”.

Posłuchajcie utworu z poprzedniej płyty!

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone