Kultura

Gra miejska Street City Life już w piątek!


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

5 dzielnic, 15 kilometrów, 180 minut, 1 dzień, czyli Street City Life! 12 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy. Z tej okazji Grupa Pedagogów Ulicy UNO szykuje wyjątkową grę miejską.

Street City Life, bo tak się nazywa, to rajd po pięciu dzielnicach. Uczestnicy gry odwiedzą Rozbark, Śródmieście, Bobrek, Karb oraz Miechowice.

Reklama

Gra miejska pozwoli uczestnikom wcielić się w Streetworkerów. - W ramach Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy, zapraszamy na wędrówkę po pięciu bytomskich dzielnicach, które nierozerwalnie związane są z działaniami Grupy Pedagogów Ulicy UNO - mówią organizatorzy imprezy.

Początek zaplanowano na godzinę 18.00. Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy ul. Witczaka 34. Wtedy też odbędzie odprawa, a uczestnicy poznają szczegóły związane z przebiegiem gry. Następnie wyruszą w podróż przez pięć bytomskich dzielnic. W każdej z nich będą na nich czekały wyzwania i rozmaite zadania do rozwiązania. W finale, wszyscy spotkają się w Miechowicach, przy ul. Matki Ewy 1, gdzie mieści się siedziba GPU UNO.

W grze mogą uczestniczyć drużyny liczące od 1 do 4 pełnoletnich zawodników. Wyznaczoną przez organizatorów trasę należy pokonać razem (nie wolno się rozdzielać!) na piechotę, samochodem, bądź środkiem komunikacji miejskiej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednakże obowiązują zapisy. Chętni powinni się spieszyć, ponieważ rejestracja trwa już tylko do północy dzisiejszego dnia. Aby zgłosić chęć udziału w grze należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem.

Warto dodać, że gra terenowa „Street City Life” ma na celu promowanie wiedzy na temat Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy. Jej organizatorzy chcą w ten sposób przybliżyć także działalność Grupy Pedagogów Ulicy UNO. Statystyki podają, że na świecie żyje około 90 milionów dzieci ulicy. Niektóre mieszkają w rodzinnym domu, ale pracują na ulicy, inne przebywają w instytucjach poprawczych, a część z nich pomieszkuje po prostu na ulicy. Skala problemu jest olbrzymia.

Zobacz też:
Reklama: