Kultura

Wydział otwiera drzwi


Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie po raz kolejny otwiera swe podwoje przed miłośnikami tańca i zaprasza do zwiedzenia wszystkich zakamarków uczelni.

Reklama

Prezentacje spektakli, projektów studenckich, pokazy scen i projekcja filmu, czy lekcja otwarta z dziekanem - a wszystko w ramach Dnia Otwartego, który odbędzie się 3 marca 2019 roku w siedzibie WTT, przy ul. Piłsudskiego 24a. Wstęp jest bezpłatny. Nie trzeba też rezerwować wcześniej miejsc.

W programie wydarzenia ujęto różnorodne atrakcje, dzięki którym odwiedzający Wydział Teatru Tańca będą mogli poznać bliżej specyfikę tego miejsca i program kształcenia realizowany w ramach studiów, porozmawiać z wykładowcami oraz studentami.

Niedzielne pokazy zainicjują projekty studenckie, które odbywać się będą od godz. 10.00 do godz. 12.00. Zobaczymy aż 10 wyjątkowych prezentacji przygotowanych przez studentów. Jako pierwszy zostanie przedstawiony projekt „Danse Macabre: Tryptyk” Katarzyny Borzy (sala 108, czas trwania 12 minut), w którym wystąpią Patryk Balicki, Małgorzata Kowalczyk, Olga Bury, Zuzanna Predygier oraz Katarzyna Borza. Kolejnym będzie „Bo należy nam się maj” Karoliny Januszek, w wykonaniu Karoliny Januszek i Sebastiana Wylota (sala 307, czas trwania 6 minut). Następnie zobaczymy „Największą demokrację świata” Pauliny Sajdy (sala 020, czas trwania 7 minut), „Don’t Get lost” Moniki Kołodziejskiej (sala 307, czas trwania 8 minut), „Wewnętrzny świat” Karoliny Winarskiej (sala 206, czas trwania 8 minut), „2. ” Eweliny Cieśli (sala 307, czas trwania 8 minut), „Staminę” Moniki Jarosińskiej ( sala 206, czas trwania 15 minut), „We read you” Olgi Bury (sala 307, czas trwania 4 minuty), a także „Próby uchwycenia radości” Judyty Pakulskiej (sala 305, czas trwania 8 minut) i „Don Lis” fragment. Rozdział „Trip to hell” Radosława Lisa (sala 307, czas trwania 26 minut).

Kolejnym punktem programu będzie 17-minutowy spektakl zewnętrzny pt. „One” w wykonaniu Magdaleny Malik, Angeliki Karal, Karoliny Januszek, Sebastiana Wylota oraz Amelii Lewandowskiej. Opiekę artystyczną objęła Sylwia Hefczyńska-Lewandowska. Ten taneczny projekt pokazywany był już w ramach Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu. Zobaczymy go o godz. 12.15 w sali 305.

Po jego zakończeniu o godz. 12.45 studenci trzeciego roku zaprezentują w sali 108 pokaz semestralny. Będzie to fragment scen III roku „Pamięć wody”. Na godz. 14.15 zaplanowano spotkanie z samorządem studenckim, które odbędzie się w sali 105. Natomiast punktualnie o godz. 15.00 rozpocznie się lekcja otwarta. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do przyjrzenia się prezentacji polskiej techniki tańca współczesnego. Dzień pełen wrażeń zwieńczy projekcja filmu „Bezdech” w reżyserii Michała Pańszczyka, którą zaplanowano na godz. 16.15 w sali 208.

Udział w Dniu Otwartym to dobra okazja do poznania Wydziału od kuchni. Wydarzenie dedykowane jest szczególnie pasjonatom teatru, tańca i sztuki scenicznej, którzy w przyszłości chcieliby podjąć studia na kierunku aktor teatru tańca. Ale nie tylko, ponieważ to też świetny pretekst do atrakcyjnego spędzenia niedzieli i obcowania ze sztuką, gdyż w ramach imprezy prezentowane będą etiudy tworzone przez uzdolnionych studentów. 

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Zobacz też:
Reklama: